Samolot wylądował awaryjnie w Piotrkowie

Samolot Zenair CH-601 Zodiac wylądował awaryjnie w Piotrkowie (fot. epiotrkow.pl)

W niedzielę (3 maja) późnym popołudniem, chwile prawdziwej grozy przeżyła 25-letnia mieszkanka powiatu piotrkowskiego, która musiała awaryjnie lądować na łące przy ul. Ujazd w Piotrkowie. Na szczęście młodej kobiecie udało się bezpiecznie posadzić maszynę na ziemi.

Do całej sytuacji doszło kilka minut po godzinie 17:00. Samolot Zenair CH-601 Zodiac (znaki rejestracyjne  OK-JUA 80), niedługo po starcie z płyty piotrkowskiego lotniska miał prawdopodobnie awarię silnika i musiał awaryjnie wylądować. Pilotowi udało się tego dokonać na łące przy ulicach Ujazd i Moryca. Kobiecie nic się nie stało i nie potrzebowała pomocy medycznej.

Na miejscu zdarzenia była policja, która zbadała 25-latkę alkomatem. Jak poinformowała asp. Izabela Gajewska, rzecznik piotrkowskiej policji, kobieta była trzeźwa. O całej sprawie została poinformowana Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Kobieta nie jest członkiem Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Korzystała z piotrkowskiego lotniska jako prywatny użytkownik.

Uszkodzony samolot (na zdjęciu) ma oznakowanie stosowane przez Luftwaffe podczas II Wojny Światowej, wykorzystywany był każdego roku podczas rekonstrukcji historycznych organizowanych w rocznicę września 1939.

Więcej informacji na stronie www.epiotrkow.pl

Źródło: epiotrkow.pl
comments powered by Disqus