Przejdź do treści
Pierwszy wycofany A380 (A6-EDA) Emirates zostanie poddany recyklingowi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (fot.Emirates)
Źródło artykułu

Pierwsze części z recyklingu A380 Emirates w przedsprzedaży na Dubai Airshow 2021

Fani lotnictwa i kolekcjonerzy mogą składać zamówienia na meble i inne wyjątkowe przedmioty z pierwszego dostarczonego do Emirates Airbusa A380 (A6-EDA), który został wycofany ze służby.

Jakie przedmioty można kupić? Stolik kawowy wykonany z głównego koła A380, zegar z panelu paliwowego (do wyboru oryginalne, metalowe wykończenie lub polerowane) albo obramowane, pozłacane logo Emirates z kabiny pierwszej klasy, które pojawiło się w niezliczonych postach na Instagramie. Można również nabyć coś o wiele większego, na przykład ogon samolotu z flagą ZEA o wysokości 24 metrów lub bar pokładowy A380, który można postawić np. na patio. Te i wiele innych przedmiotów można zaprojektować i dostosować do potrzeb kolekcjonerów poszukujących wyjątkowych fragmentów historii lotnictwa.

Linie Emirates zleciły firmie Falcon Aircraft Recycling z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i jej partnerowi – Wings Craft, rozbiórkę wycofanego z eksploatacji samolotu A380 i odzyskanie materiałów, które można ponownie wykorzystać i nadać im nowe życie poprzez upcykling lub recykling, w celu ograniczenia do minimum odpadów na wysypiskach.


Stolik kawowy wykonany z głównego koła A380 (fot. Emirates)

Jesteśmy podekscytowani tym, że możemy zaprezentować niektóre z wyjątkowych przedmiotów, które stworzyliśmy z wycofanego samolotu A380 Emirates na tegorocznych targach Dubai Airshow. Nasz zespół będzie na miejscu, aby omówić opcje projektowe do personalizacji przedmiotów, wśród których znajdują się pojedyncze elementy wykonane z wingletów, paneli okiennych lub części samolotu oznaczonych numerem identyfikacyjnym na ogonie. Jesteśmy również w trakcie przywracania kultowego pokładowego baru A380, który wkrótce zostanie wprowadzony do sprzedaży na aukcji internetowej – powiedział Fawaz Mohammed Ali, założyciel i dyrektor generalny Wings Craft Furniture.


Zegar z panelu paliwowego A380 (fot. Emirates)

W naszym zakładzie nadal trwają prace nad rozbiórką samolotu zgodnie ze ścisłymi wytycznymi i regulacjami w celu zminimalizowania odpadów i wpływu na środowisko. Jest to wyjątkowy samolot, który zasługuje na drugie życie. Większość projektów upcyklingowych obejmuje wyłącznie masowo produkowane artykuły detaliczne, ale A380 jest tak kultową maszyną, że naszym zdaniem pojawi się także zapotrzebowanie na niestandardowe zamówienia. Ściśle współpracujemy z Wings Craft, aby wprowadzić więcej unikatowych gadżetów, gdy tylko pojawią się nowe części i materiały – powiedział Andrew Tonks, dyrektor Falcon Aircraft Recycling.


Ściana wisząca z panelu okiennego A380 (fot. Emirates)

Wings Craft i Falcon Aircraft Recycling razem z Fundacją Linii Emirates zaprezentowały próbki pierwszej partii części i przedmiotów kolekcjonerskich wykonanych z emerytowanego A380 Emirates na stoisku 450B Dubai Airshow 2021 przy znaczącym wsparciu organizatorów Dubai Airshow F&E.

Część zysków ze sprzedaży ponownie wykorzystanych przedmiotów zostanie przekazana Fundacji Linii Emirates, organizacji charytatywnej przewoźnika, która koncentruje się na pomocy pokrzywdzonym dzieciom na całym świecie.

Kolekcjonerzy zainteresowani szytymi na miarę meblami wykonanymi z wycofanego A380 mogą również skontaktować się z zespołem Wings Craft w celu konsultacji i przedsprzedaży.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.
lotnictwo GA
Miło nam poinformować, iż w ofercie sklepu dlapilota.pl znalazła się nowa edycja lotniczych map Polski 2022 według standardów ICAO w skali 1 : 500 000. Komplet składa się z 6 oddzielnych laminowanych arkuszy w podziale geograficznym: Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław,...
lotnictwo GA
19 maja planowane jest czasowe wyłączenie VOR WAR na okres ok. 9 miesięcy. Tego dnia znika z AIP, a w ślad za tym z elektronicznych map w GPS-ach (po aktualizacji) DVOR/DME WAR. Zaraz potem nastąpi jego fizyczne wyłączenie i rozbiórka obiektu.

Nasze strony