Linie Emirates otworzą piąte połączenie do Pakistanu

Emirates

Linie lotnicze Emirates zapowiedziały otwarcie połączenia do Sijalkot w Pakistanie. Będzie to już piąty port docelowy w siatce  połączeń przewoźnika zlokalizowany w tym kraju.

Pierwsi pasażerowie polecą do Sijalkot już 5 listopada 2013 roku. Nowe połączenie będzie obsługiwane cztery razy w tygodniu przez Airbusa A330-200 w dwuklasowej konfiguracji z 54 miejscami w klasie biznes i 183 w klasie ekonomicznej. Samolot ten może także pomieścić 17 ton ładunku.

Sijalkot jest stolicą dystryktu Sijalkot, położonego w północno-wschodniej części prowincji Pendżab w Pakistanie. Miasto, oddalone o 125 kilometrów na północ od Lahaur, stanowi dla pasażerów bazę komunikacyjną z komfortowym dostępem do Eksportowego Trójkąta w Pakistanie, który obejmuje Gujrat, Sijalkot i Gudźranwalę.

Okolica ta znana jest z produkcji i eksportu artykułów i ubrań sportowych, rękawiczek, narzędzi chirurgicznych, sztućców, ceramiki i skórzanych części garderoby, natomiast import w tym regionie skoncentrowany jest na dostawie surowców potrzebnych do produkcji tych towarów.

„Połączenie do Karaczi w Pakistanie, które uruchomiliśmy w 1985 roku, było pierwszym w naszej siatce połączeń” - powiedział Barry Brown, Divisional Senior Vice President Commercial Operations East. „Wliczając Sijalkot, Emirates będą realizowały od listopada 63 loty tygodniowo pomiędzy Dubajem a Pakistanem. Otwarcie nowego połączenia do Sijalkot, po 28 latach od inauguracji lotów Emirates, stanowi potwierdzenie wciąż silnych więzi pomiędzy tymi dwoma krajami i umacnia pozycję Dubaju jako dogodnego hubu  do dalszych podróży w ramach siatki połączeń Emirates, liczącej 134 porty docelowe.”

Połączenia na trasie Dubaj-Sijalkot będą realizowane cztery razy w tygodniu: we wtorki, czwartki, soboty oraz niedziele. Samolot rejsu o numerze EK620 będzie startował z Dubaju o godzinie 4:15 i lądował w Sijalkot o 8:20. Rejs powrotny o numerze EK621 rozpocznie się w Pakistanie o godzinie 9:45, a zakończy się lądowaniem w Dubaju o godzinie 12:35.

Bilety do Sijalkot są już dostępne w sprzedaży na stronie Emirates, w biurze lokalnym i u wybranych agentów.

Źródło: Emirates
comments powered by Disqus