Ile lotów potrzeba na transport 247 koni z Liege do Tokio?

Załadunek cargo do B777 Emirates, fot Emirates

Gdy oczy entuzjastów sportu z całego świata zwracają się w stronę Tokio, grupa wyjątkowych czempionów udaje się do japońskiej stolicy specjalnymi lotami obsługiwanymi przez linie Emirates. Przewoźnik planuje 8 lotów B777,  w ramach których ma przewieźć 247 koni w 131 specjalnie zaprojektowanych boksach, 59 opiekunów zwierząt, 100 ton dedykowanego sprzętu i, co najważniejsze, 20 ton jedzenia i picia dla sportowych czempionów. Zaplanowano też 8 lotów powrotnych do Liege z Tokio.

Pierwszy lot z 36 końmi wylądował już na lotnisku Haneda w Tokio. Przewoźnik współpracuje z Peden Bloodstock, wiodącym międzynarodowym specjalistą od transportu koni dla tego czarteru.

Podczas lotów konie będą wygodnie osadzane w specjalnie zaprojektowanych dla nich boksach. Ponadto ze zwierzętami podróżują opiekunowie, którzy zapewnią koniom dobrą opiekę, pokarm i pojenie podczas lotu z krótkim postojem w Dubaju. Następnie linie Emirates będą przewozić z Liege 20 ton żywności i picia dla zwierząt oraz 100 ton specjalnego sprzętu.
 

Źródło: Emirates
comments powered by Disqus