Emirates rozpościerają skrzydła nad Atlantykiem

Emirates

Linie lotnicze Emirates zapowiedziały uruchomienie kolejnego połączenia transatlantyckiego. Boston dołączy do bogatej siatki Emirates już 10 marca 2014 roku. Będzie to 8. połączenie przewoźnika do Stanów Zjednoczonych, 9. w Ameryce Północnej i 12. na terenie obu Ameryk.

Rejsy będą obsługiwane przez Boeingi 777-200LR. Samoloty w barwach zwycięzcy rankingu Skytrax „Najlepsza Linia Lotnicza 2013 roku” będą lądować codziennie na lotnisku Boston Logan International.

Połączenie do Bostonu jest kolejnym krokiem w umacnianiu naszej pozycji na terenie północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Wysoki popyt wśród pasażerów pozwala nam wierzyć, że nadszedł właściwy czas na zwiększenie liczby naszych lotów do Ameryki Północnej, które jeszcze bardziej pobudzą wymianę handlową i ruch turystyczny na terenie stanu Massachusetts i Nowej Anglii - powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy i linii Emirates.

Od 10 marca 2014 roku samolot rejsu o numerze EK237 będzie startować z Dubaju codziennie o godzinie 9:45, aby wylądować w Bostonie o 15:15. Lot powrotny o numerze EK238 będzie rozpoczynać się w Bostonie o godzinie 22:55, a zakończy się w Dubaju o 19:10 następnego dnia. Dzięki porozumieniu z JetBlue, pasażerowie mogą korzystać z połączeń obu przewoźników, a także zbierać wspólne mile.

Boston jest największym miastem w stanie Massachusetts i jednym z najstarszych miast w Stanach Zjednoczonych. Metropolia, którą rocznie odwiedza ponad 12 milionów turystów, szczyci się światowej klasy zapleczem medycznym i edukacyjnym, znajduje się tam między innymi słynna uczelnia Harvard University.

W dziedzinie transportu Boston znany jest z pierwszego w Ameryce systemu kolei podziemnej, który został otwarty w 1897 roku. Znajduje się tam również słynny most, który jest jednym z niewielu miejsc na świecie, gdzie łódź może płynąć pod pędzącym pociągiem, nad którym jeżdżą samochody, a cień na nie rzucają latające nad nimi samoloty.

Pierwszy lot Emirates do Stanów Zjednoczonych odbył się w 2004 roku, kiedy samolot przewoźnika wylądował w Nowym Jorku. Obecnie w liczącej 134 kierunki siatce połączeń Emirates, którą obsługuje nowoczesna flota ponad 200 samolotów z flagowym Airbusem A380, znajduje się 7 miast z tego kraju. Zlokalizowany w Dubaju nowoczesny hub Emirates jest wyposażony w pierwszą na świecie specjalnie zaprojektowaną infrastrukturę dla floty A380, mieszczącą największy na rynku lounge stworzony z myślą o pasażerach klasy pierwszej i biznesowej.

 

Dotychczas w 2013 roku Emirates uruchomiły nowe połączenia do Warszawy, Algieru, Tokio Hanedy i Sztokholmu. W najbliższych miesiącach do siatki połączeń Emirates dołączy Clark na Filipinach, Nowy Jork, do którego samoloty będą latać z Mediolanu, a także Konakry w Gwinei, Sijalkot w Pakistanie oraz Kabul, Kijów i Tajpej. 

Źródło: Emirates
comments powered by Disqus