Emirates partnerem konferencji ONZ

Emirates

Linie lotnicze Emirates zostały oficjalnym partnerem Konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu (COP19), która odbędzie się w listopadzie tego roku w Warszawie. Jest to najważniejsze międzynarodowe forum dyskusji o światowej polityce klimatycznej.

16 września b.r. na konferencji prasowej zorganizowanej przez Ministra Środowiska Marcina Korolca, przedstawiono 12 partnerów COP19, wśród których znalazły się linie lotnicze Emirates. Certyfikat partnerstwa z rąk Ministra odebrał Maciej Pyrka, Country Manager Emirates na Polskę. Przewoźnik będzie współpracował z organizatorami konferencji w sektorze aranżacji wnętrz, dostarczając obrandowane pufy typu bean bag oraz stoliki kawowe do 48 pokojów relaksu, które będą dostępne dla uczestników spotkania.

Emirates to jedne z najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie, posiadające jedną z najmłodszych flot. Średnia wieku samolotów wynosi niewiele ponad sześć lat, przy średniej światowej wynoszącej ponad 11 lat. To przekłada się to na niezwykle wydajną pod względem zużycia paliwa flotę ze średnią emisji na pasażerokilometr o 16,6% lepszą od globalnej floty Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA).

Jako partner Konferencji Klimatycznej, Emirates pragną podkreślić znaczenie wpływu działalności firmy na środowisko i zwrócić uwagę na sukces, jaki odnosi nasza polityka ograniczenia niekorzystnego oddziaływania na środowisko – mówi Maciej Pyrka.

Zaangażowanie Emirates w kwestie ekologiczne przejawia się w wielomilardowych inwestycjach w najbardziej nowoczesne i ekoefektywne technologie dostępne na rynku. Wydajność operacji przewoźnika i sposób, w jaki operuje on swoimi samolotami mają znaczący wpływ na ochronę środowiska. Począwszy od technologii, która pozwala zoptymalizować trasę lotu, poprzez kołowanie na jednym silniku, gdy jest to możliwe, po korzystanie ze stałej instalacji zasilania elektrycznego podczas postoju samolotu, Emirates stale dążą do poprawy swoich wyników w zakresie ochrony środowiska.

4 września Grupa Emirates opublikowała po raz trzeci swój roczny raport środowiskowy, potwierdzając tym samym swoją skuteczność w zakresie ekologii. Przedstawiono w nim informacje dotyczące zwiększenia efektywności w dziedzinie zużycia paliwa oraz dane dotyczące redukcji emisji dwutlenku węgla w liniach Emirates. Pełny raport i metodologia wspierająca jest dostępna do wglądu i pobrania na stronie www.emirates.com/environmentreport.

 

Będąc efektywną ekologicznie organizacją, Emirates prowadzą biznes w sposób zrównoważony. Są pionierem inicjatywy recyklingu papieru i tektury w swoich biurach oraz wielu innych materiałów, w tym folii aluminiowej, puszek i butelek plastikowych w miejscach związanych z cateringiem pokładowym. Emirates odzyskują również aluminiowe części z foteli, kable, elektronikę i tekstylia podczas modernizacji kabin samolotów, a także zbierają ubrania do recyklingu. Zgodnie z dewizą Emirates, prowadzenie biznesu w sposób zrównoważony pozwala osiągnąć korzyści dla klientów, środowiska oraz samej firmy.

Źródło: Emirates
comments powered by Disqus