Emirates ogłaszają otwarcie połączenia do Tajpej

Emirates

Emirates poinformowały o planach otwarcia bezpośredniego połączenia do Tajpej. Będzie to 16 kierunek przewoźnika na Dalekim Wschodzie.

Emirates rozpoczną loty na trasie pomiędzy Dubajem a Tajpej od 10 lutego 2014 r. Połączenie będzie realizowane sześć razy w tygodniu na Międzynarodowe Lotnisko Taiwan Taoyuan.

Połączenie będzie obsługiwane przez Boeinga 777-300ER wyposażonego w 8 luksusowych prywatnych kabin w klasie pierwszej, 42 fotele rozkładane do pozycji leżącej w klasie biznes oraz 304 komfortowe miejsca w klasie ekonomicznej. 

Tajpej, w którym mieszka prawie siedem milionów ludzi, jest centrum gospodarczym i kulturalnym z renomowanymi zabytkami, mnóstwem atrakcji i możliwości zakupowych. Miasto słynie z produkcji i eksportu elektroniki, tekstyliów, tworzyw sztucznych i gumy, materiałów fotograficznych i optycznych oraz chemikaliów.

Emirates SkyCargo od 2003 roku wykonuje połączenie cargo do Tajpej. Biorąc pod uwagę status tego miasta, jako światowego centrum handlu i rosnący popyt, otwarcie połączenia pasażerskiego było naturalną konsekwencją - powiedział Barry Brown, Divisional Senior Vice President Commercial Operations East. 

Emirates obsługuje obecnie połączenia z Dubaju do 134 miast w 76 krajach. Tylko w tym roku przewoźnik zainaugurował loty do Warszawy, Algieru oraz na lotnisko Haneda w Japonii.

Przewoźnik ogłosił już plany uruchomienia połączenia do Sztokholmu od 4 września, do Clark na Filipinach oraz na trasie Mediolan - Nowy Jork od 1 października, do Konakry od 27 października, do Sialkot od 5 listopada i do Kijowa od 16 stycznia 2014 roku.

Źródło: Emirates
comments powered by Disqus