Przejdź do treści
Józef Młocek
Źródło artykułu

Zmarł Józef Młocek, nestor leszczyńskich pilotów

Nie żyje Józef Młocek, wychowawca kilku pokoleń leszczyńskich pilotów, wieloletni szef wyszkolenia Aeroklubu Leszczyńskiego, a także współzałożyciel Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Lesznie. Miał 90 lat.

Józef Młocek urodził się w Kaliszu, w rodzinie z lotniczymi tradycjami. Niemal przez całe życie związany był z lotnictwem. Zaczynał jako mechanik w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Kaliszu, od lat 50-tych pracował jako instruktor szybowcowy i samolotowy. Był szefem wyszkolenia w Aeroklubie Ostrowskim, a od 1956 roku pełnił taką funkcję w Aeroklubie Leszczyńskim. Od tamtej pory Leszno stało się jego domem aż do śmierci.

Józef Młocek przez wiele lat był też kierownikiem Zespołu Lotnictwa Sanitarnego w Poznaniu. W uznaniu zasług dla lotnictwa sanitarnego został zresztą odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Czytaj całość artykułu na stronie www.elka.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.
lotnictwo GA
Miło nam poinformować, iż w ofercie sklepu dlapilota.pl znalazła się nowa edycja lotniczych map Polski 2022 według standardów ICAO w skali 1 : 500 000. Komplet składa się z 6 oddzielnych laminowanych arkuszy w podziale geograficznym: Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław,...
lotnictwo GA
19 maja planowane jest czasowe wyłączenie VOR WAR na okres ok. 9 miesięcy. Tego dnia znika z AIP, a w ślad za tym z elektronicznych map w GPS-ach (po aktualizacji) DVOR/DME WAR. Zaraz potem nastąpi jego fizyczne wyłączenie i rozbiórka obiektu.

Nasze strony