Zaproszenie na "Wirtualny lot Migiem-29 z śp. kpt. Krzysztofem Sobańskim"

Wirtualny lot Migiem-29 z śp. kpt. Krzysztofem Sobańskim (fot. 22.BLT)

Zapraszamy do udziału w wirtualnym biegu, który poświęcony jest pamięci śp. kpt. pil. Krzysztofa Sobańskiego. Dochód z imprezy zostanie przekazany rodzinie pilota, który zginął śmiercią lotnika 6 lipca 2018 r. pod Pasłękiem.

Przypomnijmy: W piątek o godz. 1.57 w nocy w okolicach Pasłęka (woj. warmińsko-mazurskie) rozbił się samolot MiG-29 z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Pilot ŚP. Krzysztof Sobański katapultował się, ale nie przeżył wypadku. Resort podkreśla, że pilot był doświadczony, "posiadał ponad 800 godzin wylatanych w powietrzu w tym ponad 600 godzin na MiG-29, na których pełnił dyżury bojowe. Wielokrotnie brał udział w ćwiczeniach krajowych i międzynarodowych".

Kpt. Krzysztof Sobański do ostatniej chwili walczył o maszynę i co najważniejsze, by nie uderzyć w zabudowania i budynki mieszkalne minimalizując tym samym ryzyko cywolnych ofiar śmiertelnych. Kpt. Krzysztof Sobański oddał swoje życie ratując mieszkańców.

Krzysztof Sobański (fot. 22.BLT/Facebook)

Aktywność fizyczna ma charakter wirtualny. Co oznacza, że każdy uczestnik sam wyznacza sobie trasę, dystans lub ćwiczenie  które bedzie wykonywał.

Organizatorem wirtualnej aktywności jest Dawid Bieńkowski z grupy biegowej First Malbork Team oraz Stowarzyszenie Dzierzgoń Team. Polega ona na zapisaniu się na wydarzenie poprzez wpłatę wybranej przez siebie opłaty startowej i wykonanie jakiejkolwiek aktywności fizycznej we wskazanym terminie (6 lipca). Osoby, które spełnią te warunki, otrzymają dedykowany medal.

W imieniu organizatorów zapraszamy do internetowych zapisów i wsparcia akcji zbiórki pieniędzy dla rodziny śp. kpt. Krzysztofa Sobańskiego.

Więcej informacji na stronie www.elektronicznezapisy.pl/event/4950.html oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: elektronicznezapisy.pl
comments powered by Disqus