Kolejne zgłoszenia z Jordanii, Czech i Turcji na Air Show 2018 w Radomiu

Zespół akrobacyjny Royal Jordanian Falcons (fot. Royal Jordanian Falcons/FB)

Jak informuje portal Echodnia.eu, samoloty Extra 330LX zespołu akrobacyjnego z Jordanii, samoloty czeskie Jas-39C Gripen i L-159A Alca oraz turecki F-16C Block 40 – to maszyny, które zobaczymy 25 i 26 sierpnia podczas pokazów lotniczych Air Show 2018 w Radomiu. Swój udział w imprezie zgłaszają kolejne zagraniczne ekipy.

Wojsko bardzo oszczędnie informuje o potwierdzonych uczestnikach tegorocznych pokazów.

"Do Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych nadeszły deklaracje udziału w Międzynarodowych Pokazach Lotniczych Air Show 2018 od przedstawicieli 9 państw: Czech, Słowacji, Niemiec, Pakistanu, Chorwacji, Turcji, Szwajcarii, Hiszpanii i Ukrainy. Nadal prowadzimy rozmowy i czekamy na zadeklarowanie udziału w pokazach pozostałych państw, do których skierowane zostały zaproszenia." – informuje w odpowiedzi na pytania portalu Echodnia.eu komandor porucznik Czesław Cichy z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Informacje na temat udziału w tegorocznym Air Show w Radomiu można znaleźć w kalendarzach ekip zagranicznych zamieszczanych na ich stronach internetowych.

Dużą atrakcją dla pasjonatów lotnictwa będzie udział zespołu akrobacyjnego Royal Jordanian Falcons, który gościły już w Radomiu podczas pokazów w 2015 roku. Zespół Royal Jordanian Falcons składa się obecnie z 5 samolotów akrobacyjnych Extra-300 L.

Cały artykuł można przeczytać na stronie: www.echodnia.eu

Źródło: echodnia.eu
comments powered by Disqus