Szkolenie na pilota wiatrakowca ultralekkiego UAGP

Wiesław Jarzyna

W połowie zeszłego roku Osrodek Szkolenia Lotniczego EasyAir rozpoczął szkolenia na wiatrakowce. Tym samym stał się pierwszym, krajowym certyfikowanym ośrodkiem szkolenia lotniczego w klasie UAGP. Po uzyskaniu certyfikatu w Modlinie rozpoczęło się pierwsze szkolenie kandydatów na pilotów wiatrakowców ultralekkich, realizowane zgodnie z zatwierdzonym przez ULC programem. W nadchodzącym sezonie osoby szkolące się u nas mogą liczyć na bonus w postaci praktyki na nowym lotnisku kontrolowanym. Serdecznie zapraszamy, a poniżej garść informacji o kursie.

Żeby zacząć szkolenie na pilota wiatrakowca wystarczy mieć ukończone 16 lat, posiadać orzeczenie lotniczo-lekarskie co najmniej drugiej klasy, wykształcenie co najmniej gimnazjalne lub równorzędne i można rozpocząć w naszym certyfikowanym ośrodku szkolenia lotniczego wspaniałą przygodę z lotnictwem na nietuzinkowym statku latającym. Podczas szkolenia kandydaci na pilotów wiatrakowców posiądą wiedzę z zakresu: prawa lotniczego, przepisów lotniczych, ogólnej wiedzy o wiatrakowcu, osiągów i planowania lotu, człowiek – możliwości i ograniczenia, meteorologia, nawigacja, procedury operacyjne, zasady lotu, łączności, ogólnego bezpieczeństwa lotów.

Po opanowaniu programu teoretycznego i zaliczeniu kursu egzaminem wewnętrznym, czeka wszystkich zainteresowanych szkolenie praktyczne dla jeszcze niewtajemniczonych podczas 156 lotów w czasie 25 godzin lotów pod okiem najbardziej doświadczonych w naszym kraju instruktorów, na najlepszych wiatrakowcach na rynku. Pozostali piloci innych maszyn latających mogą liczyć, zgodnie z zatwierdzonym programem szkolenia na indywidualną ilość godzin do spędzenia w powietrzu zależną od uznania instruktora i HT.

Kurs kończy się egzaminem przed egzaminatorem ULC, po którym uzyskuje się polskie świadectwo kwalifikacji pilota wiatrakowca ultralekkiego.

KONTAKT:
Wiesław Jarzyna
M: 600 910 519
E: wiesiek.jarzyna@gmail.com

Źródło: easyJet
comments powered by Disqus