EASA opublikowała raport bezpieczeństwa w lotniczych przewozach pasażerskich 2018

EASA preliminary safety reviev 2018 Commercial Air Transport Operations, fot. EASA

Rok 2017 jest uważany za najbezpieczniejszy rok w historii lotnictwa komercyjnego, niemniej jednak wydarzenia z ostatnich 12 miesięcy przypominają, że taki poziom bezpieczeństwa nie powinien być brany za pewnik. W 2018 r. w 11 wypadkach lotniczych na całym świecie zginęło 530 osób, co zmieniło statystyki do poziomu nie widzianego od 2015 r.

Szczegółowe dane dla Europy pokazują, że nie doszło do wypadków śmiertelnych w ramach komercyjnych przewozów lotniczych realizowanych przez linie lotnicze, jednak 20 osób zginęło w wyniku katastrofy zabytkowego samolotu Ju-52, który wykonywał rejs widokowy w szwajcarskich Alpach.

Jak akcentuje Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej (EASA), nigdy nie można spocząć na laurach w kwestii utrzymania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i wciąż muszą być podejmowane wysiłki na rzecz ochrony pasażerów i obywateli. Ponadto EASA angażuje się we wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa, aby zagwarantować, że zagrożenia w Europie i na całym świecie są identyfikowane i skutecznie eliminowane.

EASA preliminary safety reviev 2018 Commercial Air Transport Operations dostepny jest tutaj (LINK)

Źródło: EASA
comments powered by Disqus