Poszukiwani programiści do zespołu DroneRadar!

Rekrutacja do DroneRadar

DroneRadar to system informowania o możliwości wykonania lotu bezzałogowym statkiem powietrznym w danym miejscu i czasie. Celem nadrzędnym jego twórców, który przyświecał im od początku, było stworzenie takiego narzędzia, w którym bez znajomości zawiłych przepisów ruchu lotniczego, operatorzy bezzałogowców staliby się świadomymi użytkownikami przestrzeni powietrznej. Aplikacja rozwija się bardzo dynamicznie i zyskuje tysiące nowych użytkowników.

Co istotne, poprzez system PansaUTM, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej jako pierwsza w Europie wdrożyła system do koordynacji lotów dronów m.in. w okolicy lotnisk. System PansaUTM to koncepcja cyfrowej koordynacji lotów bezzałogowych statków powietrznych i zarządzania wnioskami oraz zgodami na loty w polskiej przestrzeni powietrznej, na którą składają się autorskie rozwiązania operacyjne PAŻP oraz część systemowa dostarczana przez partnera technologicznego HAWK-E, zintegrowana z najbardziej popularną wśród operatorów dronów w Polsce aplikacją DroneRadar.

Aktualnie rozpoczyna się druga runda rekrutacji programistów do zespołu DroneRadar.


Kim jesteśmy?

DroneRadar jest projektem, który rozpoczęliśmy w połowie 2015 roku. Do dzisiaj, udało nam się zdobyć pozycję zaufanego partnera, doradcy dla polskiego środowiska operatorów bezzałogowych systemów latających. W Polsce, współpracujemy z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej, Urzędem Lotnictwa Cywilnego, Szefostwem Służby Ruchu Lotniczego Sił Zbrojnych RP oraz Ministerstwami. Na świecie, jesteśmy aktywni w projektach H2020, SESAR JU, EASA, Eurocontrol. Ale przede wszystkim, jesteśmy partnerem technologicznym PAŻP/Hawk-e, w obszarze pierwszego w Europie, operacyjnie działającego systemu UTM, będącego fundamentem usług U-space.


Kogo szukamy? 

  • Programistów: ES6, React/Redux, React Native, Node.js (mile widziana znajomość baz danych i innych języków programowania)
  • Osób z umiejętnością współpracy w kulturze DEVOPS
  • Znajomości technologii związanych z bezzałogowymi statkami powietrznymi oraz umiejętność sprawnego czytania i interpretowania przepisów i prawa, będzie dodatkowym atutem

Co oferujemy? 

  • oferujemy udział w przedsięwzięciach U-space w Polsce i na świecie oraz w innowacyjnych projektach H2020
  • oferujemy pracę w dynamicznym zespole ludzi z pasją do informatyki i lotnictwa. Przyjazną atmosferę startupu technologicznego. Stabilne miejsce pracy oraz możliwości kształcenia i rozwoju
  • oczywiście, zapewnimy niezbędne narzędzia pracy
  • jeśli jesteś studentem, zapraszamy do odbycia praktyk

Jeśli widzisz swoją przyszłość w U-space, nie zastanawiaj się, aplikuj: praca@droneradar.eu

Prosimy o dopisanie klauzuli:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych w procesie rekrutacji.


Czytaj również:
DroneRadar, również dla pilotów
PAŻP uruchomiła operacyjnie pierwszy w Europie system do koordynacji lotów dronów!

Źródło: DroneRadar
comments powered by Disqus