Za kulisami pokazu dronów podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Ceremonia otwarcia Olimpiady w Tokjo, fot. twitter Olympics

Podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 miał miejsce pokaz setek dronów wykonujących synchroniczne loty i malujących obrazy na niebie. Był to jeden z najbardziej emocjonujących momentów tej uroczystości. Flota 1824 dronów Intel Shooting Star 3 wzniosła się w niebo nad Stadionem Olimpijskim, tworząc złożony zestaw geometrycznych kształtów, zanim przekształciła się w emblemat Tokyo 2020 i biało-niebieską szachownicę.

Całość symbolizowała globalną solidarność i jedność w różnorodności, które reprezentują Igrzyska Olimpijski. Drony wyposażone były w diody LED i następnie stworzyły gigantyczny model 3D świata, dając wielu chwilę nadziei podczas pandemii COVID-19.

Teraz nowy film zza kulis pokazuje, jak powstało to przedsięwzięcie. Zespół Intela ściśle współpracował z zespołami Tokyo 2020, aby włączyć drony do narracji ceremonii otwarcia, a głównym celem było pokazanie, że świat i jego sportowcy razem są silniejsi.

Ważące zaledwie 340 gramów drony Intel Shooting Star 3 są specjalnie zaprojektowane do celów rozrywkowych i wyposażone w cztery diody LED, które nie mają sobie równych pod względem jasności i jaskrawości. Każdy bezzałogowiec jest wyposażony w GPS wykonujący pomiary kinematyczne w czasie rzeczywistym (RTK) w celu zwiększenia dokładności pozycjonowania, co jest potrzebne do wykonywania podniebnych animacji. 

Źródło: dronedj.com
comments powered by Disqus