Przejdź do treści
CASA C-295M o numerze 011 - start z Balic (fot. 8 BLTr)

Dwie weekendowe Akcje Serce w wykonaniu 8. BLTr

To był intensywny weekend dla lotników z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego. Załogi samolotów wraz z zespołem lekarzy dwukrotnie zostały zaangażowane w akcje ratującą ludzkie życie.

Miniony weekend okazał się bardzo intensywny dla lotnikow z 8.BLTr. W sobotę, 23 stycznia, po wpłynięciu zarządzenia wykonania lotu o statusie "Hospital" przeprowadzono niezbędne analizy i przygotowania, po których załoga samolotu wraz z zespołem lekarzy w sposób planowy i bez zakłóceń podjęła się zadania ratowania ludzkiego życia. Samolot CASA C-295M o numerze 013 wykonał lot po trasie Kraków-Powidz-Kraków.
Samolot wystartował po godzinie 10 a na macierzyste lotnisko powrócił popołudniu. Zadanie lotnicze zrealizowane zostało dla Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii w Krakowie.

W niedzielne popołudnie pojawilo sie kolejne wyzwanie dla lotników 8.BLTr. Samolot CASA C-295M o nr bocznym 011 wystartował o godzinie 14.27 z krakowskich Balic. Przebył trasę do Zielonej Góry, nastepnie do Warszawy, po czym powrócił na krakowskie lotnisko o godzinie 18.53. Zadanie lotnicze było wykonane dla Kliniki Kardiologii w Warszawie. Była to 4 Akcja Serce w 2021 roku wykonana przez 8. BLTr.

Od początku roku żołnierze Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych udzielili wsparcia ratującym ludzkie życie medykom już cztery razy. Wszystkie loty zostały zrealizowane przez załogę z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego.

st.szer. Krystian Woźniak

FacebookTwitterWykop

Nasze strony