18 Akcja Serce w wykonaniu 8.BLTr

M28 Bryza z 8.BLTr (fot. Bartosz Bera)

7 listopada kolejną w tym roku Akcję Serce przeprowadziła załoga z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego. W tym roku to już 33 lot w ramach tej akcji zrealizowany przez lotników jednostek DG RSZ.

Po otrzymaniu sygnału wykonania zadania lotniczego o statusie Hospital, wytypowaniu załogi i przygotowaniu do lotu przez personel techniczny, samolot M-28B/PT/GC z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego wystartował o godzinie 12:33. Tym razem samolot M-28 Bryza o numerze 0218 przetransportował zespół medyczny z organem do przeszczepu dla pacjenta Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Dowódcą załogi był kpt. pil. Mariusz Piziorski, II pilotem kpt. pil. Cezary Stasiun a technikiem pokładowym plut. Dawid Baranowski. Lot odbył się po trasie Kraków – Szczecin – Katowice – Kraków. Do macierzystej bazy Bryza powróciła o godzinie 20:00.

W 2018 roku żołnierze jednostek Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych udzielili wsparcia ratującym ludzkie życie medykom 33 razy, z czego 25 przypada na 3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego (18 na 8BLTr i 7 na 33BLTr), a 8 na Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej.

kpt. Maciej Nojek

 
(fot. kpt. Maciej Nojek)

Źródło: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
comments powered by Disqus