Dolina Lotnicza najlepszą instytucją otoczenia biznesu w Polsce

Gala otwarcia PAIH Expo, fot. dolinalotnicza.pl

Podczas uroczystej Gali Otwarcia PAIH Expo, której gościem specjalnym był premier Mateusz Morawiecki, Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego Dolina Lotnicza" otrzymało nagrodę w kategorii Instytucja Otoczenia Biznesu roku 2018. Podczas ceremonii wręczenia nagród podkreślono efektywne działania Doliny Lotniczej, które pozwoliły na stworzenie w Polsce południowo-wschodniej rozpoznawalnego na całym świecie klastra związanego z branżą lotniczą.

Nagrodzono też inwestorów zagranicznych, którzy w 2018 roku wyróżnili się wyjątkowymi projektami realizowanymi w Polsce.

Nagrodę za inwestycję o największym potencjale otrzymała EME Areo Sp. z o.o., firma członkowska Krajowego Klastra Kluczowego DOLINA LOTNICZA. Inwestycja EME Aero jest wspólnym przedsięwzięciem Lufthansy Technik oraz MTU Aero Engines i obejmie budowę  największego na świecie centrum serwisowego nowoczesnych silników odrzutowych GTF. Zakład powstanie w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym AEROPOLIS i docelowo ma zatrudniać ponad 800 osób.

Źródło: Dolina Lotnicza
comments powered by Disqus