Pierwsze atrakcje Pikniku Lotniczego Dni Aeroklubu 2019

Artur Kielak w samolocie Sbach Xtreme Air-41 (fot. dniaeroklubu.pl)

Piknik Lotniczy Dni Aeroklubu to trwająca dwa dni, cykliczna impreza plenerowa, w formie rodzinnego pikniku. W tym roku, w dniach 29-30 czerwca 2019r., na lotnisku Rybnik Gotartowice odbędzie się jej szósta już edycja.

Piknik Lotniczy Dni Aeroklubu to jedna z najbardziej widowiskowych imprez plenerowych w regionie przyciagająca rzeszę widzów. Akrobacje samolotowe w wykonaniu najlepszych pilotów i grup akrobacyjnych w Polsce, pokazy w locie zabytkowych samolotów, szybowce, spadochroniarze, do tego liczne atrakcje dla widzów zgromadzonych na lotnisku, gwarantują dobrą zabawę.

Czas rozpocząć prezentację gwiazd Pikniku Lotniczego Dni Aeroklubu 2019.

Na tegorocznym Pikniku nie zabraknie pokazów akrobacji samolotowej na najwyższym poziomie. Artur Kielak, należący do ścisłej światowej czołówki pilotów akrobacyjnych, będzie niewątpliwie jedną z największych gwiazd Dni Aeroklubu. Srebrny medalista grudniowych Światowych Igrzysk Lotniczych (World Air Games), rozegranych w Dubaju, słynie z szalenie dynamicznych i żywiołowych występów, które zapierają dech w piersiach i przyciągają uwagę widzów.

Na co dzień kapitan Boeingów w liniach Lotniczych RyanAir, pilot samolotowy, szybowcowy, śmigłowcowy. Członek Aeroklubu Śląskiego oraz Aeroklubu Barcelona. Lata na samolocie Sbach Xtreme Air-41.


(fot. dniaeroklubu.pl)

Czeska grupa Follow-Me pokazowa zaprezentuje swój występ na czterech samolotach typu Zlin (226MS i 326MF). Ich specjalnością nie są akrobacje, lecz ekstremalnie ciasne utrzymywanie formacji w trakcie dynamicznych przelotów na niewielkich wysokościach. Odległości pomiędzy samolotami momentami wynoszą kilka metrów! Wykonują to z taką precyzją, że obserwując ich pokaz można odnieść wrażenie, że oglądamy jeden samolot a nie cztery.

Follow-Me regularnie są zapraszani na pokazy lotnicze w całej Europie, co potwierdza ich rangę w świecie formacji pokazowych. Słyną z dystansu do siebie i poczucia humoru, chociaż do pokazów podchodzą z pełnym profesjonalizmem.

Rybnicki Klub Paralotniowy jest z organizatorami od pierwszej edycji Dni Aeroklubu, aktywnie pomagając w organizacji imprezy. W tym roku będziecie mieli okazję obejrzeć ich popisy w powietrzu. Na terenie Pikniku będzie też funkcjonowało stoisko RKP, na którym będzie można porozmawiać z pilotami i przyjrzeć się z bliska jak wygląda sprzęt do uprawiania tego sportu. Członkowie Klubu odpowiedzą na Wasze pytania a zainteresowanym podpowiedzą jak rozpocząć przygodę z paralotniarstwem.


Hatz Classic (fot. White Red Hatz/FB)

Podczas szóstej edycji Pikniku Lotniczego Dni Aeroklubu kapitan i instruktor latający na Boeingach 737, Wojciech Hajdukiewicz, zaprezentuje się przed rybnicką publicznością w dwupłatowcu Hatz Classic. Skrzydła i śmigło tego dwumiejscowego samolotu są zbudowane z drewna, kadłub z rur stalowych, konstrukcja pokryta jest płótnem. Egzemplarz, który będzie można zobaczyć podczas Dni Aeroklubu został wyprodukowany w Polsce na podstawie amerykańskich planów tego statku z lat sześćdziesiątych. Minimalna prędkość tego statku to 45 km/h, a maksymalna 180 km/h. Więcej informacji i zdjęć, m.in. z przebiegu budowy samolotu na fanpage White Red Hatz.

Fani lotnictwa, którzy w ostatni weekend czerwca odwiedzą lotnisko Rybnik Gotartowice, będą mogli też skorzystać z okazji by zobaczyć Rybnik z okien samolotu! Loty widokowe od zawsze sa jedną z najatrakcyjniejszych pozycji w programie Pikników Lotniczych. Podczas tegorocznej edycji Dni Aeroklubu loty odbywać się będą czteroosobowym samolotem Cessna 172C.

Dni Aeroklubu, to nie tylko podniebne atrakcje w wykonaniu pilotów samolotów i szybowców. Na terenie Pikniku będzie czekał również przygotowany bogato wyposażony Lunapark, a w nim wiele atrakcji dla każdego, od najmłodszych po ich rodziców. Wirujące gondole i młoty, kolejka górska, samochodziki i ciuchcia dla dzieci, skoki na trampolinie, zjeżdżalnia, tor przeszkód i wiele innych.

Wkrótce kolejne informacje, a już dziś zapraszamy w dniach 29-30 czerwca 2019 r. na lotnisko w Rybniku!

Źródło: dniaeroklubu.pl
comments powered by Disqus