ZZPSRL w spr. likwidacji stron internetowych AIS, AIM i przeglądarki NOTAM

ZZPSRL

Wyłączenie przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej dwóch serwisów internetowych AIS i AIM wywołało wzburzenie środowiska lotniczego. Nie da się takiej sytuacji pozostawić samej sobie i przejść koło niej obojętnie. Kolejnym ruchem, mającym na celu zapobieżenie niekorzystnym działaniom PAŻP, jest list - wniosek Związku Zawodowego Pracowników Służb Ruchu Lotniczego do Ministra Infrastruktury i Prezesa ULC przedstawiający stanowisko ZZPSRL w tej sprawie. (poniżej jego treść)


Czytaj również:
Stanowisko PAŻP w sprawie serwisiów AIM i AIS (AIP, AIP VFR)
PAŻP wyłączył serwisy informacyjne AIM i AIS (AIP, AIP VFR) - zbieramy podpisy do Prezesa PAŻP

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus

Komentarze

Zamiast zbierania podpisów do ,,prezesa'' PAŻP o ,,łaskawe'' przywrócenie skasowanych serwisów proponuje zbierać podpisy w sprawie niezwłocznej interwencji w tej sprawie do Prokuratora Generalnego. Gdzie jest premier, który Banaszka powołał na stanowisko Instytucji Państwowej, a zatem nie na fuchę w prywatnym folwarku. Kilka dni minęło, a Minister ,,właściwy'' ds transportu i działający z jego upoważnienia Prezes ULC, też nie interweniują, bo żadnych w tym względzie informacji nigdzie nie ma. Dlaczego?????

Bezpieczeństwo ponad wszystko!! Ci co mają cokolwiek do czynienia z lotnicwem wiedzą, że nie są to banalne słowa. Jest to przykazanie, jest to pacierz, świętość. Jest tak na caym świecie ale nie w Polsce. Na całym świecie naruszenie tego przykazania wiąże się z karą ale nie w Polsce. Nie dotyczy to Presesa PAŻP K. Banaszka pachołka Grabarczyka i Jarmuziewicza. Smutne, ale wybraliśmy durny narodzie....

Jeżeli ktoś ma ochotę korzystać z AIP Polski (i całej europy) proponuję aplikację Eurocontrol, która została udostępniona bezpłatnie wiele lat przed AIM'em PAŻP"u.

Z tej aplikacji korzysta również Briefing (tylko w wersji PRO – dla nas udostępniona jest wersja BASIC).

Dostęp darmowy.

Pozwala na:
*Przygotowanie PIB'u (takiego jak przygotowywany przez Briefing PAŻP'u),
*Przeglądanie AIP (wszystkich krajów ECAC),
*Drukowanie Stron AIP (pdf i drukarka),

NIE ma zastrzeżenia że nie jest do użytku operacyjnego. Ale pilot jest odpowiedzialny za to by wydrukowane strony z których korzysta były aktualne i odpowiednie dla planowanego lotu.

Jest tylko klauzula o osobistym (personal) wykorzystaniu- na własne potrzeby.

Poniżej link do strony Eurocontrol - informacja na temat aplikacji:
http://www.cfmu.eurocontrol.int/cfmu/public/standard_page/ead_homepage.h...

Link do strony logowania:
http://ead-website.ead-it.com/publicuser/public/pu/login.do

Strona nie zawiera narzędzi do planowania lotu jak AIM, ale i tak bardzo przydatna. Korzystam już wiele lat i jak najbardziej polecam.

Pozdrawiam,

PS; Mam nadzieję że podpowiedź się przyda tym osobą które o tej stronie nie wiedziały (chciałbym wierzyć że takich osób jest niewiele). Miłego i bezpiecznego planowania lotów.

Szanowni Państwo, wychodzi na to, że Banan, jak kiedyś Gehlen chce po sobie zostawić spaloną ziemię. Jeżeli chodzi o nagrodę FAI dla Banana, hm, pewnie to nie ostatni przypadek. Wkrótce ,,gala awionetki'', to kolesie Banana, ani chybi za skasowanie serwisów też jemu jedną z ,,awionetek'' przydzielą. W takim nam PO rypanym świecie przyszło żyć, że w rzeczywistości lotnictwo mamy od kilku lat na poziomie gorszym, jak sąsiednie Czechy, a ,,elyta'' na wyścigi przyznaje sobie ,,awionetki'', kontrakciki, zleconka, etc.etc. A wszystko to, oczywiście w jazgocie ,,rzeczników prasowych'' klasy H.G., na którego widok bledną sceny z Halloween.

"Czy zaczną spadać samoloty? Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, zamknęła bez uprzedzenia serwisy internetowe AIS i AIM. Piloci korzystali z nich przygotowując się do lotów. Pozbawiono ich ważnego narzędzia, które ma wpływ na bezpieczeństwo operacji lotniczych!

- To tak, jakby w jedną noc usunąć wszystkie znaki drogowe w całym kraju - wyjaśnia Krzysztof Krawcewicz, redaktor naczelny Przeglądu Lotniczego. Więcej informacji w ekskluzywnej wypowiedzi nagranej dla Radia Wnet".

Co wy chrzanicie, PREZES BANASZEK TO GENIUSZ. PRZECIEŻ ŚRODOWISKO LOTNICZE DAŁO MU NAGRODĘ ZA DZIALNOŚĆ PRO -GA. NIEZŁE JAJA, CO? (KOŁTUNERIA 100%) PATRZ
http://pansa.pl/?lang=_pl&opis=wi%EAcej&id_wyslane=562

Panowie i Panie arogancja szeroko pojętej wladzy PO ostatnich wyborach parlamentanych osiagnie poziomy o których Wam sie nie sniło i możecie im g... zrobić. Potwierdziliście swoim wyborem, że tolerujecie takie zachwania ...!

no to się popisali...

Koniecznie trzeba nagłośnić temat w mediach kto ma możliwości i chęci to pisać do wszystkich TV, oni mają siłe i może ruszą Banana i jego spółdzielnie

Pozostaje wyrazić szacunek dla pracowników PAŻP mających odwagę przeciwstawić się niekompetentnym przełożonym. Gratulacje.

Nie oczekujmy zbyt wiele od prezesa PAŻP. Banan to człowiek znany z tego, że nic nie potrafi zrobić. Nie da się ukryć braku kompetencji pod krawatem i garniturem - niestety. Rozgrzebał wiele ważnych projektów, ale ŻADNEGO nie potrafił doprowadzić do końca. Flagowy Pegasus (ile jeszcze AMS 2000+ pociągnie???) i kuriozalny FAB z Litwą to tylko przykłady nędzy i rozpaczy panującej w Agencji. Prezes zniszczył dobrze funkcjonującą firmę i zrobił z niej swój prywatny folwark. Mówiąc kolokwialnie to dupa nie menadżer. Podejrzewam, że kierownik McDonalda potrafiłby lepiej zarządzać PAŻP.

W planach na Euro 2012 było wiele bardzo istotnych inwestycji. Kiedy okazało się, że PAŻP nie zrealizuje na czas WIĘKSZOŚCI z nich - prezes wykreślił je z planu. Okazuje się, że już nie są niezbędne! Za to w tabelkach znowu będzie się chwalił, że ma 98% realizacji. Nie przypomina Wam to sytuacji rodem wyciętych z PRL-owskiej rzeczywistości? Ten człowiek to przykład kreatywnego menadżera (w złym tego słowa znaczeniu), który dopasowuje swoje idiotyczne tabelki do stanu rzeczywistego. Potem macha tymi wykresami na różnych spotkaniach. Normalnie geniusz.

Na jednym polu jednak prezes PAŻP odniósł niewątpliwy sukces i to trzeba mu oddać. Nie wiem jak on to robi, ale ciągle ma brązowy nos. Prawdopodobnie od wchodzenia w tyłek ministrom i innym kacykom, którzy legitymizują jego "panowanie". Zatrudnia w PAŻP (mimo oficjalnego stanowiska, że nabory zewnętrzne są wstrzymane) rodziny polityków Platformy Obywatelskiej i dzięki temu czuje się pewnie. Myślicie, że obchodzi go to, żeby coś ulepszyć, albo wdrożyć istotne dla użytkowników projekty? Nie bądźmy naiwni. Jemu chodzi TYLKO I WYŁĄCZNIE o utrzymanie się jak najdłużej na stołku.

Nie dziwię się akurat, że ZZPSRL nie zgadza się na takie działania prezesa. Przecież PAŻP powinien działać w INTERESIE WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW - A DZIAŁA WRĘCZ ODWROTNIE! Na wojnie nazwalibyśmy takie działania sabotażem, który z tego co wiem nie uchodzi płazem.

Uważam, że całe środowisko lotnicze w Polsce powinno się zjednoczyć w tej słusznej sprawie i wymóc na prezesie PAŻP:

1) Natychmiastowe przywrócenie wyłączonych stron.

2) Publiczne przeprosiny (w prasie branżowej) skierowane do użytkowników.

Sądzę również, że wobec prezesa PAŻP minister powinien wyciągnąć konsekwencje służbowe. Jeśli tego nie zrobi stanie się współodpowiedzialnym za zaistniałą sytuację.

Rozbiła się CASA, mieliśmy katastrofę w Smoleńsku. Czy naprawdę jesteśmy narodem, który nie potrafi uczyć się na błędach? Ile maszyn musi się jeszcze rozbić (i ilu ludzi zginąć), żeby zrozumiano, iż tylko zapewnienie bardzo wysokiego poziomu usług (także tych zapewnianych przez PAŻP) sprawi, że nasze rodziny będą mogły latać bezpiecznie.

Osobiście jak widzę co się teraz dzieje w PAŻP, to z ręką na sercu stwierdzam, że boję się latać w naszej przestrzeni powietrznej. Nigdy wcześniej takie uczucie mi nie towarzyszyło.

To co prezes zrobił z ta firmą nie mieści się w głowie. Obniżki pensji dla większości pracowników przy jednoczesnych kolosalnych podwyżkach dla służb warszawskich. Dwa wynajmowane biurowce, rozrost administracji do poziomów niebotycznych. Wszędzie cięcie kosztów w sytuacji gdy firma ma wielomilionową nadwyżkę. Itd, itp... a teraz ten strzał w stopę.

nie ma sie co denerwowac, na pewno bedzie sporo komentarzy w prasie i telewizji, pewnie nawet redaktor Lis sie tym osobiscie zajmie. przeciez to urzednicy oplacani za nasze podatki. wszystko bedzie dobrze jak tylko premier sie tym osobiscie zajmie.

...jeżeli nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o pieniądze

Nie zostanie zwolniony bo ma jakiegoś dupochrona. Dziwi mnie fakt ze po sprawnie ujawnienia zatrudniania przez Pana Banaszka połowy swojej rodziny na ciepłe i dobrze płatne posadki nie wyleciał na zbity pysk.
Cieszy fakt ze pracownicy PAZP stają w szeregu z użytkownikami przestrzeni powietrznej w obronie serwisow.
Moze i nie było to do użytkowania operacyjnego, co jest głupota bo niby czemu nie moglo byc, to nie zmienia fo faktu że serwisy były bardzo potrzebne.

Ten USUNIĘTO to Jarmuziewicz i Grabarczyk. Dzięki nim jest np. zatrudniona pani Marta G., która kieruje działem "informatycznym" nie mając o tym W OGÓLE POJĘCIA!!! USUNIĘTO. Ona po prostu jest i tyle. Nic nie wie i nic nie umie w tym temacie.

Za taką działalność prezes powinien być natychmiast zwolniony dyscyplinarnie z wpisem do akt. To co zrobił prezes PAŻP-u cofa Polskę do okresu PRL, gdzie dostęp do tego typu danych był utrudniony.

Zapasy wyczerpia sie za conajmniej 2 pokolenia... Nie pozostaje nic oprocz walki z ciemnogrodem. Zwiazek zawodowy reagujacy w takich sprawach to ewenement w polskiej rzeczywistosci :) Brawo!!!

Zapewne prezes pazp uwaza, iz jego krewny powinien pisac skrypty do owych stron. Sprawa dla CBA.

Tak, zgadza się. Najlepiej jakby to zrobiła rodzinka lub firma z Garwolina

Tak się zastanawiam czy kiedykolwiek w Polsce wyczerpią się zapasy totalnych debili, których stawia się na wysokie stanowiska.

I teraz Pan Ministrem ma czas 30 dni na zapoznanie się z pismem.:)
Polska Rzeczywista Rzeczywistość