Zmarł Rafał Brandys (Data pogrzebu)

Rafał Brandys

Redakcja dlapilota.pl otrzymała smutną wiadomość.

W sobotę, 8 września 2018 r., po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Rafał Brandys, który od lat publikował dla Was mapy, AIP, dowodził biurami odpraw załóg w Polsce. Wiele lat pracował w ARL, później w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Wykonywał mnóstwo pracy, o której my – lotnicy – nie mamy pojęcia, a dzięku której latało nam się sprawniej i bezpieczniej.

Rafał Brandys od zawsze zawodowo związany z ruchem lotniczym. Od ponad 20 lat ze służbą AIS. Przeszedł wszystkie szczeble rozwoju zawodowego, poczynając od praktykanta w Biurze Odpraw Załóg do Kierownika Działu Informacji Lotniczej. Zarządzał ponad 100 osobowym zespołem ludzi w całej Polsce. Specjalista, wizjoner z niezwykłą intuicją dotyczącą obszaru, którym się zajmował. Jego pomysły i plany wdrażane są do tej pory. Współtwórca koncepcji jednolitego przetwarzania planów lotów, polegającej na scentralizowanym zarządzania pracą ARO w oparciu o ich rozproszoną sieć.

Współautor wielu narzędzi ułatwiających dostęp do informacji lotniczych niezbędnych do realizowania podstawowego zadania jakim jest zarządzanie ruchem lotniczym. Reprezentował Polskę w grupach roboczych, których jako przewodniczący, miał decydujące zdanie co do wdrażanych finalnie w Europie przepisów wykonawczych. Kreator strategii rozwoju służby AIS w Polsce. Wprowadził najwyższe europejskie standardy w zakresie AIS i ARO, stawiające Polskę w czołówce krajów europejskich w tym zakresie.

Jako przełożony zawsze wykazywał troskę o los podległego personelu. Był cenionym partnerem zarówno w sferze zawodowej jak i prywatnej. Szanowanym i cenionym w środowisku lotniczym.

Msza święta żałobna odprawiona zostanie w czwartek 13 września 2018 roku o godzinie 12:00 w kościele św. Katarzyny na Służewie, ul. Fosa 17, po czym nastąpi odprowadzenie urny z Prochami na cmentarz miejscowy.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus