Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej w Toruniu (fot. aeroklub-czestochowa.org.pl)

XXIII Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej w Toruiu rozegrane

W dniach od 26 czerwca do 1 lipca 2018 r. na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu piloci rywalizowali w dwudziestej trzeciej edycji Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej. Mistrzostwa rozgrywane były w klasach Advanced i Unlimited.

W klasie Advanced tytuł mistrza Polski zdobył pilot Aeroklubu Częstochowskiego, wygrywając wszystkie konkurencje z przewagą 5-7 punktów, nad pozostałymi uczestnikami. Zdobywając tytuł mistrza, Michał Klimaszewski uzyskał angaż do drużyny narodowej na mistrzostwa świata akrobacji szybowcowej. Zawody te odbędą się na terenie Czech w miejscowości Zbraslavice, w dniach 3-12 sierpnia 2018 r.

Drugie miejsce w klasie Advanced zajął Wojciech Gałuszka a trzecie Sławomir Cichoń. Udany debiut zaliczył Dominik Typek (Szybowcowe Koło Naukowe WSOSP) zdobywając w jednej z konkurencji brązowy medal.

W klasie Unlimited pierwsze miejsce zajął Stanisław Makula, wicemistrzem został Piotr Lewandowski a trzecie miejsce zajął Jan Makula. Pozycja nr 4 Takashi Sakai. Wszyscy zawodnicy klasy Unlimited reprezentują Aeroklub Pomorski.

Gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów.