XIV FBL: Nawet dziecko wie jak interpretować, dane z radarów pogodowych. Pilocie, czy aby na pewno?

Obraz z radarów pogodowych. Źródło IMGW

Specjalnie dobrane, zagadnienia związane z interpretacją zwizualizowanych danych z radarów meteorologicznych będą omawiane podczas XIV Forum Bezpieczniego Latania przez meteorolog Izabelę Zabłocką - Kierownik CBPL-MBN z IMGW-PIB. Jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach. A szczegóły, mogą stać się zagrożeniem, bez zrozumienia.

Czy wiecie jak przebiegają zjawiska burzowe i jakie są możliwości ich śledzenia? Czy też co oznacza jasne pasmo i jaka się za nim kryje intensywność opadu? Na te i wiele innych pytań, uzyskacie odpowiedź w wieczór 8 listopada w Warszawie, podczas XIV Forum Bezpiecznego Latania.

XIV Forum Bezpiecznego Latania pod tytułem „Jak nie dać się kupić pogodzie?” zbliża się wielkimi krokami. Spotkanie będzie okazją do poruszenia wielu niezwykle ważnych, ale też nie przez wszystkich do końca zrozumiałych, tematów z zakresu meteorologii. 
 


Izabela Zabłocka o sobie:

Już jako dziecko byłam zafascynowana pogodą, a przede wszystkim burzami. W ten sposób zaczęła się moja przygoda z meteorologią. W 2009 r. rozpoczęłam pracę w IMGW-PIB, początkowo jako synoptyk ogólny, a od 2010 r. jako synoptyk lotniczy. Już w  początkowym okresie mojej pracy zaczęłam się angażować w działalność szkoleniową, początkowo jako osoba szkoląca, a z czasem również jako organizator szkoleń.

W 2015 r. odbyłam półroczny staż w EUMETSAT w departamencie User Support and Climate Servises zdobywając praktyczne doświadczenie w kwestii organizacji i dostarczania szkoleń. Od półtora roku jestem Kierownikiem Centralnego Biura Prognoz Lotniczych – Meteorologicznego Biura Nadzoru oraz członkiem europejskiej grupy doradczej Working Group for Education and Training EUMETNET.                                               Izabela Zabłocka

W swojej pracy jestem odpowiedzialna również za organizację szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych m.in. Szkoły Meteorologii Lotniczej. Przez ostatnie lata przeprowadziłam szereg szkoleń m.in. z zakresu meteorologii radarowej, satelitarnej, czy prognozowania burz.


Link do rejeastracji na XIV Forum Bezpiecznego Latania dostępny jest tutaj. Serdecznie zapraszamy!


Czytaj również:
XIV FBL: Czyli rozprawa o pytaniach, których piloci nie są zwykli zadawać synoptykowi lotniczemu

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus