XIV Forum Bezpiecznego Latania już dzisiaj o 18:00. Zabierzcie ze sobą długopisy i logbooki. Są jeszcze miejsca.

XIV Forum Bezpiecznego Latania. Długopis.

8 listopada (czwartek) o godzinie 18:00 startujemy z kolejną edycją Forum Bezpiecznego Latania (FBL). Koniecznie, zabierzcie ze sobą długopisy i logbooki.

Jak nie dać się kupić pogodzie?
Tematem tej edycji Forum, będzie meteorologia dla wszystkich rodzajów lotnictwa. Podejmiemy ważny temat przygotowania się do lotu pod kątem analizy powszechnie dostępnych źródeł informacji pogodowych. 

Czego nie będziemy robić podczas Forum?
Nie będziemy uczyć. Uczyć zagadnień od podstaw.

Co chcemy osiągnąć z pomocą Forum?
Forum to miejsce w którym, z pomocą najlepszych wykładowców będziemy chcieli Was zainspirować do poszukiwania i poszerzania wiedzy dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Współorganizatorem spotkania będzie Uczelnia Łazarskiego, która specjalnie dla Waszej wygody udostępni dużą aulę.

Ramowy program 14. Forum Bezpiecznego Latania

  • Czy radary meteorologiczne pozwalają na wykrycie pogodowych pułapek - rzecz o interpretacji danych radarowych.
  • Jakie zjawiska pogodowe czyhają na pilota? - czyli zjawiska niebezpieczne w pigułce
  • Czego nie dowiemy się ze strony awiacja.imgw.pl?
  • Spotkanie pilota oko w oko ze zjawiskami pogodowymi, które przeoczył podczas planowania lotu - historie prawdziwe.
  • Czy doprawdy umiemy słuchać i interpretować ATIS?

Forum, poprowadzą dla Was, wybitne osobistości polskiej sceny lotniczej
Janusz Trocewicz (IMGW), Izabela Zabłocka (IMGW), Rafał Lokumski (IMGW), Maciej Lasek (Instytut Bezpieczeństwa w Lotnictwie) oraz Jacek Szcząchor (pilot komunikacyjny, meteorolog).

Inspiracją tej edycji, była przygoda Kapitana Janusza. Czy Wam, zdarzyło się już tak kiedyś?

Dla kogo ta edycja Forum?
Zapraszamy wszystkich: początkujących, średniozaawansowanych, zawodowców i instruktorów, HT, kierowników SMS, przedstawicieli urzędów i instytucji lotniczych. 

Obietnica
Ze wszystkich sił dołożymy starań, aby tym razem starczyło czasu do wymiany opinii i doświadczeń. Zapewniamy, że czwartkowy wieczór wypełnimy Wam unikalną wiedzą lotniczą, którą będziecie mogli wykorzystać w nadchodzącycm okresie jesienno-zimowym.


Zarejestruj się już dzisiaj (link na dole strony). Ilość miejsc ograniczona. Udział w Forum jest bezpłatny. Kawę i coś słodkiego zapewni Uczelnia Łazarskiego. 

Na koniec Forum, rozdamy (wklejki) karty uczestnictwa, które w imieniu Kapitana Janusza podbiją specjalnymi stemplami organizatorzy. Nie zapomnijcie zabrać Waszych logbooków.

Uwaga! 14. edycja Forum Bezpiecznego Latania, odbędzie się w dużej auli Uczelni Łazarskiego na warszawskim Mokotowie przy ulicy Świeradowskiej 43.

Organizatorzy
Organizatorami XIV edycji Forum Bezpiecznego Latania są: Krajowe Towarzystwo Lotnicze AOPA Poland, portal dlapilota.pl, szkoła lotnicza Unitedsky, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Instytut Transportu Lotniczego Uczelni Łazarskiego. Forum jest współfinansowane z funduszu prewencyjnego zakładu ubezpieczeń PZU S.A.

Instytut Transportu Lotniczego Uczelni Łazarskiego (ITL) jest ośrodkiem naukowo-badawczym zajmującym się procesami rozwoju transportu lotniczego w Polsce i na świecie. Został utworzony w 2014 roku jako jednostka organizacyjna w ramach Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego.

Misją ITL jest świadczenie najwyższej jakości usług badawczych i szkoleniowych dla sektora transportu lotniczego.

Instytut Transportu Lotniczego prowadzi kierunki badawcze dotyczące wszystkich aspektów sektora transportu lotniczego. Upowszechnia i wdraża wyniki badań oraz prowadzi działalność edukacyjną. Współpracuje z organizacjami i instytucjami krajowymi, europejskimi i światowymi.

Spotkanie jak zwykle obowiązkowe! ;-)

Więcej o poprzenich edycjach

Wklejki potiwerdzające obecność

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanej aplikacji dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rejestracji zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 pozycja 883.

Zbierane w niniejszym formularzu dane osobowe, będą wykorzystywane wyłącznie na potrzeby rejestracji w XIV edycji Forum Bezpiecznego Latania, organizowanym przez dlapilota.pl Sp. z o.o.

Wszystkie dane osobowe zostaną skasowane po zakończeniu procesu rejestracji.

Dane w niniejszym formularzu, przesyłane są szyfrowanym łączem.

comments powered by Disqus