Wojsko uspokaja: lądowisko poprawi bezpieczeństwo

Śmigłowiec Black Hawk, fot. WP

Jak informowaliśmy tydzień temu, na terenie Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu powstanie lądowisko dla śmigłowców. Inwestycja budzi obawy mieszkańców w związku z uciążliwościami, jakie wywołują loty. Jak informuje wojsko, inwestycja podyktowana jest koniecznością przystosowania już istniejącego tam tzw. innego miejsca startu i lądowań dla śmigłowców wojskowych do potrzeb lądowiska III klasy dla śmigłowców lotnictwa państwowego wraz z infrastrukturą techniczną.

– Pragnę też uspokoić mieszkańców, iż sam fakt jego budowy nie będzie mieć wpływu na wzrost intensywności szkolenia lotniczego na terenie kompleksu wojskowego JWK, ta bowiem wynika z zadań realizowanych przez JWK oraz jej potrzeb szkoleniowych, a te się nie zmieniają – informuje płk Ryszard Jankowski, rzecznik Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych.

– Wart podkreślenia jest fakt, iż budowa lądowiska będzie mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców Lublińca, ponieważ zostanie ono udostępnione na potrzeby śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, co jest szczególnie ważne ze względu na rozrastającą się infrastrukturę na terenie Lublińca (coraz mniej dogodnych miejsc na lądowanie śmigłowca).

Czytaj całość artykułu na stronie www.gazetalubliniecka.pl

Źródło: gazetalubliniecka.pl
comments powered by Disqus