Wojciech Bógdał w Dzień Dobry TVN

Wojciech Bógdał w Dzień Dobry TVN (fot. kadr z programu Dzień Dobry TVN)

Wojciech Bógdał, najbardziej utytułowany zawodnik historii polskiego sportu motoparalotniowego, gościł 17 listopada w magazynie Dzień Dobry TVN. Podczas programu, prowadzonego przez Magdę Mołek oraz Marcina Mellera opowiadał swojej pasji – motoparalotniarstwie, które jest także jego zawodem i sposobem na życie.

Jego przygoda z tym sportem zaczęła się gdy miał 3 lata i tata zabierał go na wspólne latanie. Na poważnie motoparalotniarstwem zainteresował się w wieku 16 lat. Dziś 24-letni Wojciech Bógdał, może się pochwalić osiągnięciami: 2 x Mistrz Świata (2015,2018), 2 x Mistrz Europy (2014,2017) i 3 x Mistrz Polski (2015, 2016), Złoty medal The World Games Wrocław 2017. 

Ostatnio Wojtek brał udział w Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Świata w Egipcie, podczas których zdobył złoto na nowym skrzydle sportowo-wyczynowym Warp.

Kilkuminutowy materiał pozwala spojrzeć na lotnictwo oczami pilota motoparalotniowego. Jakie prędkości osiąga się podczas lotu? Czy zdarzały mu się groźne wypadki i czy z motoparalotniarstwa można się utrzymać? Na czym polega slalom motoparalotniowy? Odpowiedzi na to i pozostałe pytania w materiale filmowym udostępnionym przez stację TVN.

Zapraszamy do obejrzenia wideo:

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus