Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe (fot. Lotnisko Nowy Targ/FB)

VIII Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD "SALAMI" – wyniki

W dniach 20-21 lutego w Nowym Targu rozegrana została ósma edycja Nowotarskich Zimowych Zawodów Balonowych o Puchar PCD "SALAMI". Goszczący na nowotarskim lotnisku uczestnicy zawodów często przepływali w powietrzu nad samym miastem, lawirując między blokami i wieżami kościołów.

Przez cały czas trwania imprezy pogoda sprzyjała pilotom. VIII Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD "SALAMI" zakończyły się w pięknym słońcu i z uśmiechami na twarzach wszystkich uczestników oraz organizatorów.

Wciągu dwóch dni piloci trzy razy startowali kolorowymi balonami: lot poranny i popołudniowy w sobotę oraz lot w samo południe w niedzielę. Podczas tych lotów udało się rozegrać siedem konkurencji. W rywalizacji wzięło udział 29 balonów.

Pierwsze miejsce zdobył Jakub Dziedziak z Mościckiego Klubu Balonowego (5975 punktów). Drugie miejsce wywalczył Damian Nyczka z Leszczyńskiego Klubu Balonowego z wynikiem 5811 punktów. Trzecie miejsce na podium zajął Roman Bauta z Aeroklubu Leszczyńskiego z wynikiem 5805 punktów.