Ukazała się książka "Kaliskie skrzydła"

Książka "Kaliskie skrzydła" - okładka

Na rynku wydawniczym pojawiła się wspaniała pozycja wydawnicza, której Agencja Promocji Miasta jest wydawcą. "Kaliskie skrzydła" jest to pierwszy w historii Kalisza tak pełen opis tradycji i wydarzeń lotniczych w Kaliszu.

Jest to gratka dla miłośników historii lotnictwa jak i postaci z nią związanych opisana na bogato ilustrowanym albumie A4 mającym niecałe 200 stron

Autor tej publikacji Pan Henryk Juszczak, który przez 6 lat skrupulatnie zbierał dokumenty, wycinki prasowe, zdjęcia i wspomnienia naocznych świadków wydarzeń tworzących niezywkle ciekawą i interesującą historię lotnictwa w Kaliszu. Jeżeli ciekawi Was, kiedy pojawił się w Kaliszu pierwszy samolot i kto nim leciał?

Czy wiecie co wspólnego z lotnictwem miało liceum im. Tadeusza Kościuszki? Jesteście ciekawi, co wspólnego z lotnictwem miał znany kaliski zegarmistrz Ryszard Stilter? Zapewne nie wiecie, że na polach Dobrzeca lądował samolot w 1913 roku?

Czy wiecie, że w Kaliszu budowano samolot już w okresie międzywojennym, który był potem prezentowany na Powszechnej Wystawie Krajowej w Poznaniu w 1929 r. Kto podjął się tego wyzwania?

A może słyszeliście o katastrofie samolotu niemieckiego w trakcie II wojny światowej, który uderzył w komin w centrum miasta i nieopodal się rozbił? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w bardzo bogato ilustrowanej książce "Kaliskie skrzydła", formatu A4 z twardą oprawą, liczącą 186 stron. W książce znajdziecie także dodatek, wspomnienia kaliszanina uczestnika bitwy nad Bzurą.


Już wkrótce pozycja będzie dostepna w sklepie dlapilota.pl

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus