Trwają poszukiwania zaginionego paralotniarza

Paralotnia na niebie (fot. rdn.pl)

Wczoraj, 2 kwietnia br., o godzinie 7:00 z miejscowości Błotnik (gm. Cedry Wielkie) wystartował paralotniarz. Około godziny 12:00 ojciec 48 letniego paralotniarza zgłosił, że nie ma kontaktu z synem.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania. – W akcję zaangażowanych było 24 funkcjonariuszy i 12 radiowozów Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim, a także referat wodny KMP Gdańsk. poinformowała asp. szt. Marzena Szwed–Sobańska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.

Wczoraj w akcję poszukiwawczą włączyła się popołudniu załoga samolotu patrolowego An-28B1R pełniąca dyżur na lotnisku w Siemirowicach, która otrzymała informację o zaginionym paralotniarzu. Samolot wystartował o godzinie 12.40 a po 20 minutach lotu znajdował się już we wskazanym przez Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne rejonie. W ciągu dwóch kolejnych godzin załoga Bryzy dwukrotnie przeszukała obszar o powierzchni 400 km² oraz dodatkowe rejony wskazane przez służby ratownicze. Następnie, z powodu kończącego się zapasu paliwa, o godzinie 15.48 maszyna powróciła na macierzyste lotnisko 44. Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach poinformował kmdr ppor. Czesław Cichy, oficer prasowy Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

– Po akcji poszukiwawczej z powietrza Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa dała 2 łodzie motorowe do poszukiwania zaginionego – dodała asp. szt. Marzena Szwed–Sobańska.

Podczas poszukiwań przeczesywano lasy na Stogach, ponieważ tam po raz ostatni do sieci komórkowej logował się telefon paralotniarza.

Do poszukiwań dołączyła jedna łódź Straży Granicznej oraz pluton Oddziału Prewencji Policji z Gdańska.

W okolicach Westerplatte odnotowano słaby sygnał i tam 50 policjantów z Komendy Miejskiej przeszukiwało ten teren – powiedziała asp. szt. Marzena Szwed–Sobańska.

Do chwili obecnej nie odnaleziono paralotniarza. Dziś znów rozpoczną się poszukiwania zaginionego od miejsca startu do okolic Westerplatte. Przy poszukiwaniach ma dziś pomóc śmigłowiec z kamerą termowizyjną z Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus