Sebastian Kawa gościem Dzień Dobry TVN

Sebastian Kawa gościem Dzień Dobry TVN (fot. kadr z programu Dzień Dobry TVN)

26 stycznia 2020 r., Sebastian Kawa był gościem programu Dzień Dobry TVN, prowadzonego przez Annę Kalczyńską-Maciejowską i Andrzeja Sołtysika.

Wszyscy zapewne pamiętają, że we wrześniu 2019 roku, doskonały polski szybownik Sebastian Kawa, pełen optymizmu wyjeżdżał w Apeniny, gdzie miał bronić tytułu mistrza świata w klasie szybowców 13.5 m. Niestety podczas przygotowań do mistrzostw świata, złamał kręgosłup.

Sebastian Kawa zdobył w 2019 roku dwa złote medale na mistrzostwach Europy w klasie 15-metrowej i 18-metrowej oraz srebro drużynowo, a także srebrny medal na mistrzostwach świata w wyścigach szybowcowych Grand Prix. Są to jego kolejne wielkie sukcesy w bogatej karierze. Ma już na swoim koncie 15 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale mistrzostw świata oraz 2 złote medale światowych Igrzysk lotniczych, zdobył również 9 złotych medali mistrzostw Europy. Razem 32 medale z największych imprez. Pierwszy swój medal zdobył w 1999 roku i od tego czasu co roku lub co dwa lata staje na podium największych imprez mistrzowskich. Jako pierwszy człowiek na świecie przeleciał szybowcem nad Himalajami.

Sebastian po wypadku we Włoszech przeszedł długą rehabilitację i wrócił do sprawności. Nie usiedział długo na miejscu. Nasz polski mistrz wybrał się w podróż do Afryki. To były jego pierwsze loty po trzech miesiącach przerwy.

Najnowsza wyprawa Sebastiana do Afryki rozpoczęła się w Boże Narodzenie 2019 roku i trwała do połowy stycznia 2020 roku. Jak mówi sam pilot, była to dla niego forma rehabilitacji, sprawdzenia tego, jak będzie się czuł w szybowcu.

W Dzień Dobry TVN o wypadku, rehabilitacji i wyprawie do Afryki Anna Kalczyńska-Maciejowska i Andrzej Sołtysik rozmawiali z mistrzem szybownictwa Sebastianem Kawą.

Magazyn Dzień Dobry TVN z udziałem Sebastiana Kawy można obejrzeć TUTAJ.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus