Sąd wydał wyrok w sprawie tragicznego wypadku szybowców w 2014 r.

Zderzenie szybowców w Pilce, fot. epoznan.pl

Do tragicznego zdarzenia doszło podczas szybowcowych zawodów, które odbywały się w Pile w 2014 roku. Szybowce spadły w dwóch różnych lokalizacjach. Na miejscu jednego z wypadków stwierdziliśmy zgon, a w drugim miejscu przy ul. Wincentego Pola poszkodowany był pilot i przechodzący obok mężczyzna, na którego spadły odłamki szybowca. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala - relacjonował wówczas mł. bryg. Zbigniew Szukajło z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pile.

W 2018 roku Prokuratura Rejonowa w Pile skierowała w tej sprawie akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi S., oskarżonemu o spowodowanie wypadku lotniczego. W toku postępowania uzyskano opinie: biegłego zakresu spadochroniarstwa, który stwierdził, że spadochron pokrzywdzonego Roberta R. był sprawny oraz biegłego z zakresu lotnictwa, który uznał, iż winę za spowodowanie wypadku ponosi Zbigniew S., który wleciał do komina termicznego z naruszeniem zasad bezpieczeństwa w ruchu powietrznym i zasad powszechnie stosowanej praktyki - przekazywała Magdalena Mazur - Prus, ówczesna rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Zbigniewowi S. przedstawiono zarzut spowodowania wypadku w ruchu powietrznym, którego następstwem jest śmierć innej osoby.

Czytaj całość artykułu na stronie www.epoznan.pl

Źródło: epoznan.pl
comments powered by Disqus