Remont terminalu B w Katowice Airport

Modernizacja terminala lotniska w Katowicach, fot. Piotr Adamczyk Katowice Airport

Trzy nowe klatki schodowe z windami i przeszklona fasada to najbardziej efektowne elementy przebudowy terminalu B na lotnisku w Pyrzowicach. Łatwiej i wygodniej dostaniemy się do samolotu. Zobaczcie zdjęcia z budowy z zimy 2020. To wielka inwestycja w Katowice Airport. Zaczęła się jesienią 2019, a skończy pod koniec 2021. Koszt netto przebudowy terminalu, z którego są odloty do strefy Schengen to ponad 77 mln zł. Latem terminal zostanie zamknięty, a pasażerowie będą odprawiani w terminalu A i tymczasowym terminalu T.

Rozbudowa terminalu B na lotnisku w Pyrzowicach zaczęła się we wrześniu 2019 roku. Co dzieje się tam zimą 2020? Oto najnowsze informacje z placu budowy. - Aktualnie otwarte są trzy fronty robót. Południowy, czyli rozbudowa terminalu o 17 metrów w stronę parkingu. Wewnętrzny, czyli przebudowa wschodniej części hali odlotów i północny, czyli budowa trzech zewnętrznych klatek schodowych - informuje Piotr Adamczyk, PR manager w Katowice Airport.

Piotr Adamczyk regularnie relacjonuje i pokazuje postępy prac na Youtube, na kanale Katowice Airport. Ostatni vlog dotyczy stanu prac na koniec stycznia 2020. Z kolei firma Promus, wykonawca prac, podaje stan na 25 lutego. Oto, co dzieje się na lotnisku.

Czytaj całość artykułu na stronie www.lazy.naszemiasto.pl

Źródło: lazy.naszemiasto.pl
comments powered by Disqus