Relacja z XII Forum Bezpiecznego Latania: Śmigłowcowe oswajanie zimy ... i nie tylko

XII Forum Bezpiecznego Latania: Śmigłowcowe oswajanie zimy

Samolotowe i śmigłowcowe oswajanie zimy, było tematem XII Forum Bezpiecznego Latania. Forum zostało podzielone na 3 bloki tematyczne. Blok trzeci, którego relację prezentujemy poniżej, dotyczył śmigłowcowej specyfiki lotów zimowych.

Latanie zimowe z uwzględnieniem aspektu śmigłowcowego, zostało szczegółowo omówione przez cenionych pilotów i instruktorów z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego: Gosie Rutkowską oraz Sylwka Serwacha.

Co tu dużo pisać. Materiał trzeba koniecznie obejrzeć. I proszę nie zwieźć się, tytułem, jakoby dotyczył jedynie lotów śmigłowcowych. Zespół z LPR szalenie ciekawie, opowiada o przygotowaniu do lotu (każdego, nie tylko śmigłowcowego) oraz o zasadzkach czyhających na pilotów od rozpoczęcia lotu do jego zakończenia.

Dodatkowo, na sam koniec XII Forum Bezpiecznego Latania o wypadkach typowych dla okresu zimowego opowiedział gość specjalny, Maciej Lasek. Zapraszamy do obejrzenia materiału. Zapewniamy, że warto.

Link do kanału YT

Pomimo, że relacja zawiera wiele slajdów, odważyliśmy się, na opublikowanie dodatkowo samego materiału audio w formie pliku mp3.

Obejrzyj również:
Oswajanie zimy. Słuchowisko obowiązkowe
Relacja z Forum dotycząca paliw lotniczych

Organizatorami XII edycji Forum Bezpiecznego Latania są: Krajowe Towarzystwo Lotnicze AOPA Poland, portal dlapilota.pl, szkoła lotnicza Unitedsky oraz grupa Warter Aviation, producent benzyny lotniczej. Forum jest współfinansowane z funduszu prewencyjnego zakładu ubezpieczeń PZU S.A.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus