Przejdź do treści
XII Forum Bezpiecznego Latania Blok 2. Oswajanie zimy. Grzegorz Skomorowski
Źródło artykułu

Forum Bezpiecznego Latania: Oswajanie zimy. Słuchowisko obowiązkowe

W związku z prognozowanym w najbliższym czasie nadejściem do Polski bardziej surowych warunków atmosferycznych, chcieliśmy przypomnieć wszystkim pilotom niezmiernie istotny temat zimowego latania. Samolotowe i śmigłowcowe oswajanie zimy, czyli “Winter refresher” było tematem XII Forum Bezpiecznego Latania w 2017 r., jednak nie stracił on aktualności i warto się z nim zapoznać. Forum zostało podzielone na 3 bloki. Blok drugi, którego relację prezentujemy poniżej, dotyczył specyfiki lotów zimowych.

Latanie zimowe zostało szczegółowo omówione przez cenionego instruktora lotniczego Grzegorza Skomorowskiego, na podstawie bogatych własnych doświadczeń oraz materiałów AOPA. W subiektywnej opinii, wykład jest słuchowiskiem obowiązkowym dla każdego pilota. Autor prezentacji podejmuje temat przygotowania do lotu, od przyjścia na lotnisko, po zalecenia dotyczące zachowania i decyzji w samym locie w warunkach oblodzenia. Przypomina o rodzajach i przyczynach powstawania oblodzenia, oraz gdzie możemy się go spodziewać.

Link do kanału YT

Grzegorz Skomorowski, kierownik szkolenia w certyfikowanym ośrodku Unitedsky, jest znany czytelnikom portalu przede wszystkim, z jego okraszonych wybitnym poczuciem humoru, merytorycznych felietonów „Drogocenne drobiazgi”.

Pomimo, że relacja zawiera wiele slajdów, odważyliśmy się, na opublikowanie dodatkowo samego materiału audio w formie pliku mp3.


Obejrzyj również:

Relacja z Forum dotycząca paliw lotniczych.

Blok trzeci dotyczący specyfiki latania śmigłowcami w warunkach zimowych który poprowadzili piloci i instruktorzy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Gosia Rutkowska oraz Sylwek Serwach.

Organizatorami XII edycji Forum Bezpiecznego Latania są: Krajowe Towarzystwo Lotnicze AOPA Poland, portal dlapilota.pl, szkoła lotnicza Unitedsky oraz grupa Warter Aviation, producent benzyny lotniczej. Forum jest współfinansowane z funduszu prewencyjnego zakładu ubezpieczeń PZU S.A.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony