Pilot Tomasz Czerwiński gościem Dzień Dobry TVN

Pilot Tomasz Czerwiński gościem Dzień Dobry TVN (fot. kadr z programu Dzień Dobry TVN)

W sobotę (19 października) Tomasz Czerwiński był gościem programu Dzień Dobry TVN, prowadzonego przez Dorotę Wellman i Marcina Prokopa.

Ppłk Tomasz Czerwiński przez 23 lata był pilotem wojskowym. Przez kilkanaście lat był związany z elitarnym zespołem polskiej armii Biało-Czerwone Iskry, którym także dowodził. Jego akrobacje w powietrzu wielokrotnie podziwiali widzowie pokazów lotniczych w Polsce w zagranica. Był w pierwszej grupie polskich pilotów wojskowych latających na nowych samolotach odrzutowych naszej armii – Bielikach. Wykształcił kilka pokoleń pilotów.

W 2011 roku jako lider zespołu akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry został laureatem Buzdyganów. Buzdygan to posrebrzana replika XVI-wiecznej oznaki godności rotmistrzowskiej. Laureatami nagrody zostają osoby nietuzinkowe, które dzięki pasji i zaangażowaniu wpływają na rozwój sił zbrojnych.

Służbę w wojsku prerwał wypadek lotniczy. We wrześniu 2017 roku ppłk Tomasz Czerwiński, jeden z najbardziej utalentowanych polskich pilotów i instruktor, uległ poważnemu wypadkowi. Był pasażerem samolotu, który rozbił się koło Góry Kalwarii.

W Dzień Dobry TVN o wypadku, rehabilitacji po uszkodzeniu rdzenia kręgowego i determinacji w dążeniu do celu  Dorota Wellman i Marcin Prokop rozmawiali z ppłk Tomaszem Czerwińskim i dr hab. n. med. Beatą Tarnacką, neurologiem i lekarzem rehabilitacji medycznej.

Poznajcie jego historię.

Magazyn Dzień Dobry TVN z udziałem Tomasz Czerwiński można obejrzeć TUTAJ.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus