Pilot procesuje się z aktorem, po tym jak został zwolniony za wpuszczenie go do kokpitu

Aktor Mohamed Ramadan w kokpicie, fot. Egyptindependent

Sąd apelacyjny ds. wykroczeń w Gizie uwzględnił apelację złożoną przez egipskiego aktora i piosenkarza Mohameda Ramadana i uchylił wyrok jednego roku więzienia oraz grzywny 20 tys. funtów egipskich za nadszarpnięcie reputacji byłego pilota Ashrafa Aboula Yousra. Tym samy uchylił wyrok sądu w lipca, w którym aktor został skazany.

Prawnik Yousra złożył pozew przeciwko Ramadanowi za opublikowanie w Internecie filmów, w których kpił z pilota i oskarżył o żądanie dziewięciu milionów funtów egipskich odszkodowania. Dodał, że fakt ten nastawił opinię publiczną przeciwko lotnikowi i zepsuł jego reputację.

Pilot zapowiedział także, że ponownie poprosi o rozpatrzenie sprawy przez egipskie CAA, które zawiesiło jego licencję po tym, jak pozwolił Ramadanowi wejść do kokpitu samolotu podczas lotu. Po pojawieniu się w sieci wideo z aktorem siedzącym podczas lotu na miejscu FO obaj piloci zostali zwolnieni z pracy, a ich licencje zwieszone przez nadzór lotniczy. Zostali także przesłuchani w związku z naruszeniem lokalnych, a także międzynarodowych przepisów oraz w kwestii narażenia pasażerów na niebezpieczeństwo.

Aboul Yousr zażądał podobno 9,5 mln funtów egipskich odszkodowania po tym, jak Ramadan początkowo wyraził chęć zrekompensowania pilotowi wszelkich szkód wynikających z upublicznienia wideo. W poście na Facebooku Ramadan wyjaśnił, że „Kapitan Ashraf wysłał swojego prawnika, który spotkał się z jego księgowym i przedstawił mu szacunkową kwotę ugody, która obejmowała zabezpieczenie emerytury i inne roszczenia. Całkowita kwota rekompensaty, jakiej żądał, wyniosła 9,5 miliona funtów egipskich ”.

Samolot, w którym doszło do incydentu, wykonywał rejs do Rijadu, gdzie Ramadan, jego zespół i dwóch przyjaciół mieli uczestniczyć w koncercie na zaproszenie Saudi Entertainment Authority. Podczas lotu na wysokości przelotowej, Ramadan został wpuszczony do kokpitu i usiadł na fotelu drugiego pilota.

 

Źródło: egyptindependent.com
comments powered by Disqus