Najmłodsza kobieta kapitan B777

Anny Divya, najmłodsza pilota kapitan B777

Są historie, które przypominają nam, że nigdy nie powinniśmy rezygnować z naszych marzeń. Dowodzą one także, że jeśli nasza wola jest odpowiednio silna, niezależnie od tego, jak trudna jest droga, zawsze można osiągnąć to, czego się pragnie.

Jedną z nich jest historia Anny Divya, która w wieku 30 lat stała się najmłodszą na świecie kobietą kapitanem B777. Urodzona w Pathankot w Indiach, Anny od najmłodszych lat chciała zostać pilotem, jednak jej droga do osiągnięcia tego celu nie była łatwa. W dążeniach tych zawsze wspierała ją matka, jednak krewni i przyjaciele, sprzeciwiali się tej decyzji, również dlatego, że uważali, że zawód pilota jest nieodpowiedni dla kobiety.

Szkolenie zaczęła w wieku 17 lat i dwa lata później zdobyła licencję w ośrodku szkoleniowym Uttar Pradesh. Zaraz potem dostała się do linii Air India. W tym okresie po raz pierwszy wyjechała za granicę do Hiszpanii, gdzie odbyła szkolenie na typ. Po powrocie zaczęła latać jako FO na B737. W wieku 21 lat, została wysłana do Londynu na dalsze szkolenie i od tego momentu zaczęła latać na B777. Jak akcentuje, to odmieniło jej życie.

Chociaż w tym zawodzie nadal dominują mężczyźni, postrzeganie, że nie jest on dla kobiet zmieniło się już w dużym stopniu. Indie mają przewagę nad resztą świata, w tym nad krajami rozwiniętymi, jeśli chodzi o liczbę kobiet-pilotów. W państwie tym odsetek kobiet za sterami samolotów komunikacyjnych wynosi 15%, podczas gdy w innych krajach jest to ok. 5%.
 

Źródło: hindustantimes.com
comments powered by Disqus