Mistrzostwa Europy w Akrobacji Samolotowej 2009 na lotnisku Radom – Piastów

6th FAI Eauropean Advanced Aerobatic Championship, Radom-Piastów

W dniach 6-16 sierpnia tego roku na lotnisku Radom- Piastów, po raz pierwszy w Polsce odbędą się Mistrzostwa Europy w Akrobacji Samolotowej.

Organizatorami imprezy są: Aeroklub Radomski, FAI, Aeroklub Polski, Urząd Miasta Radomia oraz Gmina Jedlińsk.

To już szósta z kolei tego typu impreza, ale po raz pierwszy odbędzie się w naszym kraju. Na chwilę obecną swój akces do udziału w rywalizacji zgłosiło ponad 60-ciu zawodników z 18 krajów. Między innymi z Litwy, Danii, Finlandii, Czech, Gruzji i Rumunii. Nie zabraknie także Polaków. Naszą grupę reprezentować będą: Artur Kielak, Krzysztof Kosiński, Robert Kowalik, Wojciech Krupa, Ireneusz Jesionek i Radosław Rumszewicz.

Wśród maszyn, które w dniach mistrzostw zapanują nad radomskim niebem dominują Extra 300, ale zobaczymy także Zliny-50, Yaki-55, Su-29, I-3, Cap 231 oraz Pitts’y S1 i S2B.

Na stronie organizatorów znajdziemy informacje dotyczące programu imprezy, listę uczestników z załączonymi zdjęciami, dokładną mapę lokalizacji, bazę hotelową oraz wszystko, co należy wiedzieć o imprezie, by wziąć w niej udział.

Nie trzeba przekonywać, że warto, bo jest to wydarzenie samo w sobie. Znakomita obsada zawodnicza oraz doskonała organizacja dostarczą na pewno moc wrażeń i niezapomniane emocje.
 

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus