Metar dla EPBC dostępny na obrazie z kamer lotniskowych w serwisie aero.webcam

Obraz kamery lotniskowej EPBC, fot. aero.webcam

Projekt aero.webcam portalu dlapilota.pl zapewnia możliwość podejrzenia obrazu z lotniskowych kamer internetowych zlokalizowanych na regionalnych lotniskach aeroklubowych, dzięki czemu każdy pilot może wizualnie sprawdzić, jakie warunki panują tam w danym momencie. Aktualnie użytkownicy mają już do dyspozycji już 24 kamery.

W ostatnich dniach, dzięki uprzejmości Centrum Usług Logistycznych zarządzającego lotniskiem Warszawa-Babice, otrzymaliśmy dostęp (z prawem do publikacji), generowanych automatycznie METARów z EPBC. Co ważne, depesze te zawierają informację o podstawie chmur i widzialności. METARy generowane są automatycznie co jedną, pełną godzinę i w ciągu dnia. Pamiętajcie o tym, planując loty i szczególnie teraz, gdy pogoda może szybko się zmieniać.


Depesze nakładane są na obrazy z kamer umieszczonych na Babicach w serwisie https://aero.webcam Póki co, serwis uruchomiliśmy testowo, stąd przy ewentualnym braku aktualizacji prośba o wyrozumiałość. Całość jest certyfikowana, a urządzenia wpisane do rejestru LUN w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

Link do serwisu: aero.webcam

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus