Loty pasażerskie wznowione, ale z ograniczeniem do połowy pojemności samolotu

Dziennik Ustaw z 29 maja 2020 r.

Od 1 czerwca wznowiona została możliwość wykonywania połączeń lotniczych, jak na razie tylko w ruchu krajowym i wciąż z ograniczeniami. Na pokładach samolotów personel ma nosić maseczki oraz rękawiczki. Pasażerowie są zobowiązani do zakrywania maseczką ust i nosa przez cały lot; maseczki należy zmieniać się co cztery godziny.

W Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 29 maja 2020 r. poz. 964 zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r.  w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W rozdziale 6 pt. "Nakaz określonego sposobu przemieszczania się oraz obowiązek stosowania środków profilaktycznych” określono, iż pojemność samolotów została zredukowana do połowy dostępnych miejsc.

Do odwołania, w przypadku gdy przemieszczanie się następuje: (...) statkami powietrznymi w rozumieniu art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze – danym statkiem powietrznym można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej pasażerów niż wynosi połowa maksymalnej liczby miejsc przeznaczonych dla pasażerów określonej w dokumentacji technicznej statku powietrznego.

Pełny tekst rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. dostępny jest tutaj (LINK)

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus