Lotniczy weekend w Stalowej Woli

Międzynarodowa Fiesta Balonowa o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli (fot. balony.stalowawola.pl)

Klub Balonowy Stalowa Wola po raz kolejny organizuje Międzynarodową Fiestę Balonową w Stalowej Woli o Puchar Prezydenta Miasta Stalowa Wola. W dniach 10-12 maja 2019 r. na stalowowolskim niebie będzie można oglądać kolorowe balony.

Pierwsza konkurencja zaplanowana na dziś rano została odwołana z powodu niesprzyjającej pogody. Kolejna konkurencja zaplanowana jest na dziś na godz. 18:00. 11 maja organizatorzy przewidują rozegranie konkurencji rano i wieczorem. 12 maja będzie dniem rezerwowym na rozegranie konkurencji. Rozgrywanie konkurencji sportowych uzależnione będzie od dobrych warunków atmosferycznych. Wszelkie informacje dotyczące startów balonów będą publikowane na stronie: Klubu Balonowego Stalowa Wola. Strona zawodów www.balony.stalowawola.pl

Zarówno 10 jaki 11 maja odbędzie się wieczorna prezentacja balonów na ogrzane powietrze. Pierwsza (10 maja) będzie miała miejsce w Sandomierzu. Miejsce drugiej gali balonowej (11 maja) to Błonia nad Sanem Szpaler balonów będzie ustawiony wzdłuż ogródków działkowych „KROKUS”. Organizatorzy planują, że na gali zaprezentuje sie od 15 do 20 balonów. Początek gali o 20:30.

Ale to nie koniec lotniczych atrakcji w Stalowej Woli. Już w najbliższą sobotę 11 maja na Stalowowolskich Błoniach wszyscy chętni będą mogli zrobić swój model szybowca. Podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Strefie Lotniczej modelarnie udostępnią swoje materiały i umiejętności, by każdy mógł rozwinąć skrzydła swoich umiejętności technicznych i artystycznych. Stworzone szybowce będą mogły wziąć udział w konkursie lotów 2 czerwca podczas V Pokazów Lotniczych w Turbi i wygrać atrakcyjne nagrody.


(fot. stalowawola.pl)

Strefa Lotnicza na Stalowowolskich Błoniach będzie obfitować w stanowiska sklepów modelarskich i modelarni, gdzie uczestnicy będą mogli zobaczyć przeróżne modele samolotów, ale także wykonać własne. Wszystkie stworzone tego dnia szybowce będą mogły wziąć udział w konkursie lotów, który odbędzie się 2 czerwca podczas Airshow na Lotnisku w Turbi. Na zwycięzców będą czekać atrakcyjne nagrody, podpowiadamy, w lotniczej tematyce.

Dodatkowo w Strefie Lotniczej znajdować się będzie niesamowity, innowacyjny szybowiec Diana 3 polskiej produkcji, który będzie można obejrzeć z każdej strony. Strefa startuje o godzinie 13.00.

Nad głowami uczestników Dni Otwartych Funduszy Europejskich, o godzinie 16:45, wojskowa grupa akrobatyczna „Orlik” zaprezentuje się w zapierającym dech w piersiach pokazie lotniczym. Więcej o Dniach Otwartych Funduszy Europejskich TUTAJ.

Podczas tej imprezy na Błoniach nad Sanem w Stalowej Woli o godzinie 17:00 odbędzie się Ceremonia otwarcia Szybowcowych Mistrzostw Europy. Mistrzostwa rozgrywane będą w dniach 11-25 maja 2019 r. na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego w Turbi. Więcej o mistrzostwach TUTAJ.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus