Przejdź do treści
Źródło artykułu

20. Szybowcowe Mistrzostwa Europy na lotnisku w Turbi

Już niedługo Aeroklub Stalowowolski będzie gospodarzem dwudziestej edycji Szybowcowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 11-25 maja 2019 r. na aeroklubowym lotnisku w Turbi.

Mistrzostwa w Turbi będą rozgrywane w trzech klasach: Otwartej, 18 metrowej oraz 20 metrowej – dwumiejscowej. Przyjadą najlepsi piloci szybownictwa.

Organizatorzy zaplanowali, że łacznie w zawodach może wziąć udział 100 pilotów: 40 w klasie Open, 40 w klasie 18-metrowej, 20 pilotóww 20-metrowej klasie Multi-Seat. Do udziału w zawodach zgłosiło się już 61 pilotów z dwudziestu krajów. Nadal istnieje możliwość zarejestrowania pilotów do 30 kwietnia 2019 r. Rejestracja uczestników na stronie www.egc2019.pl/registration

Uczestnicy zawodów na lotnisku w Turbi pojawią się już około 5 maja. Przez cały tydzień będą mogli trenować, zapoznawać się z przestrzenią powietrzną południowo-wschodniej Polski oraz lokalnymi warunkami atmosferycznymi.

W trakcie zawodów piloci pokonują trasy o długości często przekraczającej 500 km ze średnimi prędkościami nawet do 150 km/h. Celem uczestników jest pokonać zadaną trasę w jak najlepszym czasie. Za wynik w każdej z konkurencji pilot uzyskuje odpowiednią ilość punktów. Mistrzem Europy zostaje zawodnik którego suma punktów uzyskanych we wszystkich konkurencjach będzie najwyższa. Konkurencje lotne będą rozgrywane przy sprzyjających warunkach atmosferycznych codziennie od 12 do 25 maja w godzinach 11:00 – 18:00 czasu lokalnego.

Oficjalna ceremonia otwarcia 20 Szybowcowych Mistrzostw Europy odbędzie się w sobotę 11 maja o godz. 17:00 na stalowowolskich błoniach. W programie prezentacja wszystkich ekip narodowych, w tym reprezentacji Polski z najlepszym pilotem szybowcowym świata Sebastianem Kawą na czele. Teamy poszczególnych krajów będą liczyć od kilku do kilkunastu uczestników, najliczniejsze z nich to reprezentacje państw które wiodą prym w tej dyscyplinie sportu czyli: Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i oczywiście Polski.

Maj na lotnisku w Turbi dla sympatyków lotnictwa zapowiada się wyjątkowo ciekawie.

Więcej informacji na stronie zawodów www.egc2019.pl oraz na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony