Linie PIA nie mogą wykonywać lotów do państw członkowskich UE

B777 należący do linii PIA, fot. The Telegraph

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) tymczasowo zawiesiła zezwolenie dla Pakistan International Airlines (PIA) na wykonywanie lotów do państw członkowskich Unii Europejskiej (UE) na okres 6 miesięcy począwszy od 1 lipca 2020 r. z prawem do odwołania się od tej decyzji.

Flagowy pakistański przewoźnik tymczasowo zawiesił loty do Europy, a wszyscy pasażerowie, którzy mają rezerwacje na europejskie trasy mają możliwość przełożenia rezerwacji na inny termin lub uzyskania pełnego zwrotu kosztów.

Zarząd linii lotniczych pozostaje w kontakcie z EASA w celu rozwiania wątpliwości i podjęcia niezbędnych działań naprawczych wraz ze złożeniem odwołania od decyzji. Jak informuje rzecznik PIA, kierownictwo linii ma szczerą nadzieję, że dzięki działaniom naprawczym i szybkim działaniom podjętym przez rząd Pakistanu i zarząd, można oczekiwać wcześniejszego zniesienia restrykcji. Jest ona związana z faktem zawieszenia przez przewoźnika 262 pilotów w związku z podejrzeniem, że uzyskali oni licencje dzięki oszustwom na egzaminach lub fałszerstwu.
 

Źródło: en.baaghitv.com
comments powered by Disqus