Kurs teoretyczny dla kandydatów na instruktora FI(A) i FI(H)

Sowa

2 października, rozpocznie się w Certyfikowanym Ośrodku Szkolenia Lotniczego Unitedsky, część teoretyczna szkolenia na instruktora samolotowego FI(A) i śmigłowcowego FI(H).

Kurs obejmować będzie ok. 118 godzin wykładów i ćwiczeń z przedmiotów uwzględniających proces nauczania oraz techniki właściwego konstruowania szkolenia lotniczego. Zajęcia będą obywać się w małych grupach, aby umożliwić Państwu pełen kontakt z prowadzącymi.

Do szkolenia mogą przystąpić osoby spełniające wymagania JAR-FCL 1.335 lub JAR-FCL 2.310 udokumentowane poprzez przedłożenie następujących dokumentów:

  • ważnej licencji pilota samolotowego CPL(H) lub PPL(H) wraz ze zdanym egzaminem teoretycznym z zakresu CPL(H) przed komisja LKE

  • właściwego ważnego orzeczenia lotniczo - lekarskiego

  • Książkę Lotów Pilota / Dziennik Pilota z poświadczonym aktualnym nalotem.

Osoby spełniające powyższe warunki i planujące rozpocząć pracę w charakterze instruktora lotniczego serdecznie zapraszamy!

Dalsze informacje można uzyskać pod numerem telefonu 501 409 787 oraz na stronie http://www.unitedsky.eu.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus

Komentarze

No może z logiki - nie każdy doświadczony pilot jest zawodowy, a nie każdy zawodowy doświadczony?

No może z logiki - chyba by wypadało żeby instruktor to był jednak zawodowy na nie taki co sam dopiero się raczkuje. To i tak duży ukłon że nie wymaga się pełnej zawodowej.

A skąd się wziął w JAR wymóg zdania egzaminu do CPL? Nie mogę się doczytać.