Jasienna: Nowe ciekawe "Inne miejsce" na wschód od Nowego Sącza

Jasienne, źródło: www.elnika.com.pl/ODSmigla

Z inicjatywy Wiesława Szewczyka i Jacka Stachonia, powstało nowe "Inne miejsce do startów i lądowań" w Jasiennej, 13 km na północny-wchód od Nowego Sącza. Teren, który podlega obecnie zmianom planów zagospodarowania przestrzennego, przy dużym wsparciu Samorządu lokalnego,  zostanie docelowo przekształcony w lądowisko.

Istniejąca droga startowa na kierunku 32/14 zostanie wydłużona o 100 m, osiągając w niedalekiej przyszłości 400 metrów. Zarządzający terenem, mają w planach stworzenie ośrodka dla szkolenia pilotów szybowcowych i pilotów samolotów ultralekkich.

Wyjątkowe usytuowanie drogi startowej (na szczycie wzgórza), zapewnia brak przeszkód terenowych na podejściu z obu kierunków. Także dzięki temu, zimą w mniejszym stopniu gromadzi się na niej śnieg. W odległości ok. 3km dostępna jest stacja benzynowa, na której można zakupić paliwo bezołowiowe.

Ważna informacja organizacyjna: Wszelkiego typu operacje lotnicze i inne na tym terenie wymagają bezwzględnej zgody zarządzającego terenem!

Wszystkich chętnych do odwiedzenia Jasiennej prosimy o kontakt z zarządzającym, Wiesławem Szewczykiem pod numerem telefonu: +48 506 758 945
e-mail: wszewczyk.ns@wp.pl
Więcej szczegółowych informacji na stronie internetowej www.elnika.com.pl - zakładka od śmigła.

Podstawowe dane:
Nazwa: JASIENNA
Współrzędne: N 49º 43’ 00’’ E 20 º 48’ 42’’
Elewacja: 521 m / 1720 ft
Kierunki drogi startowej: RWY 32/14, MAG  317/ 137
Wymiary drgi startowej: RWY 32/14 300x50m

Zajrzyj na lotniska.dlapilota.pl aby zobaczyć gdzie dokładnie znajduje się Jasienna!


Nazwy "krótka" i "długa" prosta na fotografiach, zostały użyte jedynie w celach informacyjnych i mogą się nie odnosić do ich definicji w odpowiednich przepisach.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus