Przejdź do treści
Internetowy symulator instrumentów pokładowych
Źródło artykułu

Internetowy symulator instrumentów pokładowych

W obszernych zasobach Internetu można znaleźć mnóstwo materiałów edukacyjnych na temat wszelkich aspektów wiedzy lotniczej, jak również różnych narzędzi i symulatorów, których zadaniem jest, poprzez cykliczne ćwiczenie, zwiększanie praktycznych umiejętności lotniczych. W ostatnim czasie pojawiła się kolejna witryna tego typu, która skierowana jest głównie do pilotów i entuzjastów lotnictwa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska lotniczego, amerykańska firma Luiz Monteiro z Sarasota, na Florydzie, udostępniła internetowy symulator, który w bardzo realistyczny sposób przybliża zakres obsługi i działania samolotowych instrumentów pokładowych. Narzędzie dostępne jest pod adresem www.luizmonteiro.com

Symulator umożliwia testowanie działania podstawowych instrumentów pokładowych, przećwiczenie posługiwania się pomocami nawigacyjnymi, a także sprawdzenie jak poszczególne systemy reagują i jakie wskazania generują w czasie lotu. Do każdego urządzenia pokładowego można wprowadzić własne ustawienia, co może pomóc nauczyć się interpretacji ich wskazań oraz uzyskać symulację pożądanej sytuacji w powietrzu. Dodatkowo, narzędzie umożliwia m.in. przeliczenie wszelkich wartości (masy, prędkości, długości itp.), wyznaczenie kursów (magnetyczny, geograficzny), wykonanie wyważenia samolotu i określenie punktu ciężkości samolotu oraz obliczenie składowych wiatru, spalania paliwa, wysokości gęstościowej i wielu innych.


widok w wersji "glass panel"

widok w wersji "analogowej"

Jak informuje producent, jest to kompleksowa baza danych, w której dostępnych jest także kilka darmowych aplikacji, w tym: Pitot Static System Simulator, HSI (Horizontal Situation Indicator), RMI (Radio Magnetic Indicator), NDB oraz VOR. Symulator dzięki czytelnemu menu i przystępnej grafice może być ważną pomocą dla osób będących w trakcie kursów do licencji lotniczych, a także dla tych, którzy już latają, ale chcieliby odświeżyć lub utrwalić posiadaną wiedzę. Na stronie producenta znajduje się dokładna instrukcja, dzięki której potencjalny użytkownik w łatwo może przyswoić zasady działania tego narzędzia. Możliwe jest również pobranie pełnej wersji symulatora nawigacyjnego, którego użytkowanie do 10 dni jest bezpłatne, a następnie wymaga uiszczenia opłaty w wysokości 39,95 dolarów.

Więcej informacji na stronie www.luizmonteiro.com

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony