Emirates prosi pilotów o korzystanie z bezpłatnego urlopu i rozważa uziemienie A380

A380  w barwach Emirates Airline

Linie Emirates proszą swoich pilotów i personel pokładowy o połączenie płatnego i bezpłatnego urlopu, dwa tygodnie po tym, jak poprosiły o to samo pracowników w innych działach, ponieważ w całym przedsiębiorstwie jest więcej zasobów ludzkich, niż wymaganych do wykonania bieżących zadań.

Wymóg tymczasowej redukcji liczby personelu jest spowodowany skasowaniem wielu połączeń, do czego przyczyniła się pandemia koronawirusa. Emirates zatrudnia ok 21 tys. członków personelu pokładowego, z których większość stanowią zagraniczni pracownicy. Firma namawia ich jednak, aby nie próbowali wracać do domu podczas jakichkolwiek okresów urlopu, aby nie tylko chronić się przed COVID-19, ale także zapobiegadz rozprzestrzenianiu się wirusa. Z dnia na dzień wprowadzane są nowe ograniczenia podróżowania, a linie lotnicze zmuszone są do ograniczenia lotów, więc zagraniczni pracownicy, którzy zdecydują się wrócić do domu, mogą też utknąć w podróży.

W zeszłym tygodniu linie Emirates zawiesiły rekrutację personelu pokładowego na całym świecie, a według nowych raportów linia lotnicza zastanawia się teraz nad bardzo realną możliwością uziemienia większości z 115 egzemplarzy A380. Wedlug aktualnych szacunków, rozkład Emirates jest realizowany w ok. 25%. Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego (IATA) oszacowało, że wybuch pandemii koronawirusa może kosztować globalne linie lotnicze aż 113 mld USD. 

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus