Przejdź do treści
Źródło artykułu

Cztery nowe książki w sklepie dlapilota.pl

Miło nam poinformować, iż nawiązaliśmy współpracę z wydawnictwem Altair - wydawcą m. in. miesiecznika Skrzydlata Polska - w zakresie dystrybucji wydawanych przez nie książek o tematyce lotniczej. Na początek proponujemy cztery pozycje: "Szybowniczka świata", "Szczęście w chmurach", "Pilot doświadczalny" oraz "Polskie lotnictwo wojskowe 1918 - 2011". Książki te, oraz wiele innych znajciecie w naszym sklepie, w dziale Literatura.

Szybowniczka świata
Główną treścią książki SZYBOWNICZKA ŚWIATA są podniebne przeżycia jednej z najznakomitszych polskich pilotek, 17-krotnej szybowcowej rekordzistki świata i 21-krotnej rekordzistki kraju Pelagii Majewskiej, która odniosła także liczne sukcesy najwyższej rangi w zawodach i mistrzostwach krajowych i międzynarodowych. Była także instruktorką szybowcową. Ponadto latała samolotami, zwłaszcza podczas pracy w Zakładzie Usług Agrolotniczych. Zginęła w 1988 w Portugalii, pilotując Dromadera. Popularna wśród lotników na wszystkich kontynentach SZYBOWNICZKA ŚWIATA została uhonorowana licznymi wyróżnieniami krajowymi i międzynarodowymi.

Szczęście w chmurach
Wspomnienia pilota, instruktora, dowódcy pułku, dywizji a następnie bardzo lubianego dowódcy Wojsk Lotniczych, gen. Tytusa Krawczyca. Napisane z niebywałą pasją na podstawie bogatej dokumentacji i bieżących zapisków. Dzięki wspomnieniom gen. Krawczyca – pierwszej takiej publikacji w niepodległej Rzeczypospolitej – Czytelnik może poznać problemy szkolenia lotniczego i zawodu pilota wojskowego. Autor opisuje trudne sytuacje w lotach, w których tak ważna jest umiejętność trzeźwej oceny sytuacji, spokój i niebywała rozwaga. Kulisy ćwiczeń lotniczych Układu Warszawskiego. Doświadczenie z wprowadzania do uzbrojenie polskiego lotnictwa samolotu myśliwsko-bombowego Su-22M4. Wiele nieznanych dotąd faktów i opisów wydarzeń.

Polskie lotnictwo wojskowe 1918-2011
Polskie lotnictwo wojskowe 1918-2011 - Powstanie, rozwój i transformacja ustrojowa polskiego lotnictwa wojskowego.
Wiele niepublikowanych dotąd zdjęć, wszyscy dowódcy, barwne plansze polskiego lotnictwa wojskowego z malowaniami samolotów. Słowem bardzo ciekawa i unikalna na naszym rynku księgarskim pozycja.

Pilot doświadczalny
W swych wspomnieniach Henryk Bronowicki opisuje lotnicze życie w sposób prawdziwy, nie unikając nawet najtrudniejszych tematów. To nie lada gratka dla miłośników lotnictwa. Mogą z nich dowiedzieć się o wielu wydarzeniach do tej pory będących co najwyżej tematem prywatnych rozmów pilotów i ich znajomych. Dla historyków wspomnienia Henryka Bronowickiego będą podstawą do skorygowania i uzupełnienia różnych kart dziejów polskiego lotnictwa. Dobrze, że ten znakomity pilot zdecydował się je spisać i udostępnić Czytelnikom.

Zapraszamy!

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony