To było udane spotkanie - XIV Forum Bezpiecznego Latania już za nami!

XIV Forum Bezpiecznego Latania

W imieniu swoim i współorganizatorów (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB, Uczelnia Łazarskiego, KTL AOPA Poland, unitedsky.eu) chcielibyśmy serdecznie podziękować za udział w XIV Forum Bezpiecznego Latania, poświęconemu zagadnieniom niebezpiecznych zjawisk pogodowych.

Jesteśmy szczęśliwi, bowiem dzięki Wam, pobiliśmy rekord frekwencji. W auli mieszczącej 470 osób, zostało w kulminacyjnym momencie jedynie 105 wolnych miejsc. Przybyło Was dokładnie tyle ile jest dni w roku. Dziękujemy!

Gratulujemy Pani Katarzynie A. zwycięstwa w konkursie lotniczym, polegającym na zbudowaniu z kartki zadaniowej (zadanie polegało na zapisaniu 3 komunikatów ATIS z lotnisk w Sofii, Moskwie i Istambule), statku powietrznego i trafieniu nim w lądowisko na biurku prezenterów. Pani Katarzyna wylądowała bezpiecznie najbliżej celu (filmik z konkursu dostępny jest na naszym profilu na portalu Facebook -  LINK).

Specjalne podziękowania składamy wszystkim prezenterom którzy przyjęli zaproszenie i zaangażowali się w współtworzenie 14. Edycji Forum Bezpiecznego Latania (w kolejności prezentacji): Januszowi Trocewiczowi (IMGW), Izabeli Zabłockiej (IMGW), Rafałowi Lokumskiemu (IMGW), Jackowi Szcząchorowi (pilot komunikacyjny, meteorolog) oraz dr Maciejowi Laskowi (Instytut Bezpieczeństwa w Lotnictwie).

Instruktorowi Sławomirowi Kubiakowi, jesteśmy wdzięczni za pomoc merytoryczną w współtworzeniu agendy spotkania.

Dziękujemy wszystkim którzy zadawali pytania, oraz specjalnie Wiesławowi Jedynakowi (pilot) i Michałowi Witkowskiemu (v-ce Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego) za cenne komentarze i sprytne podsumowanie konferencji.


NIUS!
Szef FIS, Michał Słojewski, poinformował podczas spotkania, iż w przeciągu trzech tygodni Polska Agencja Żeglugi Powietrznej ma wdrożyć wyczekiwany system wspomagania planowania lotów IWB (Internet Web Briefing),  Za tę informację, dziękujemy szczególnie i trzymamy kciuki za powodzenie działania programu!

Na koniec, jak to mówią „last but not least”, dziękujemy Pani Annie Konert, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji na uczelni Łazarskiego za udostępnienie Auli i zapewnienie doskonałego cateringu.

Do zobaczenia, na kolejnym Forum. Niebawem!

Wszystkich, którym nie udało się odebrać wklejki potwierdzającej udział w Forum, zapraszamy na lotnisko EPBC po odbiór.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus