Bezpieczeństwo eksploatacji śmigłowców - konferencja Heli Safe Poland 2013

Heli Safe Poland 2013

Dzisiaj, śmigłowce częściej stają się narzędziem robienia biznesu. Ich popularność związana jest z rozwojem infrastruktury oraz coraz powszechniejszą świadomością zalet wynikających z operowania konstrukcjami tego typu. Nie bez znaczenia jest również rosnąca liczba pilotów.

Wiele osób decyduje się na użytkowanie śmigłowców, które w porównaniu do samolotów zapewniają w pewnych obszarach bogatszą gamę zastosowań. Statystycznie również, rzadziej słyszy się o incydentach z udziałem śmigłowców. Ale czy czasem nie jest to spowodowane mniejszym wolumenem tego segmentu lotniczego? Jaki wpływ na bezpieczeństwo będzie miał dynamiczny rozwój tej dedziny lotnictwa? Istotna jest również kwestia przepisów, które w niektórych przypadkach generują inne wymogi dla lotnictwa ogólnego i komercyjnych przewoźników.

Wychodząc naprzeciw powyższym, Consus Insurance Broker zaprasza się konferencję Heli Safe Poland 2013, która się odbędzie 26 marca w Warszawie. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych, firmy Consus Insurance Broker oraz firmy ubezpieczeniowej AIG, która oferuje polisy lotnicze.

Podczas konferencji, przedstawiciele ULC omówią uregulowania ustawy Prawo Lotnicze w zakresie lotnisk, lądowisk i innych miejsc przystosowanych do startów i lądowań oraz kwestię nowelizacji przepisów w zakresie licencjonowania pilotów śmigłowcowych. W dalszej jej części członkowie PKBWL przybliżą zdarzenia z udziałem helikopterów, omawiając okoliczności oraz przyczyny zaistniałych wypadków i incydentów.

Organizatorzy zaplanowali również wystąpienie ekspertów AIG z Londynu, którzy podzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem i wyjaśnią co wpływa na ocenę ryzyka w przypadku ubezpieczenia statku powietrznego, jakie wnioski wypływają z analizy wypadków i zdarzeń z udziałem śmigłowców, a także przybliżą możliwości ograniczania ryzyka operacji lotniczych.

Zgłoszenia osób zainteresowanych uczestnictwem w konferencji należy przesyłać na adres krzysztofb@consus.eu

Z uwagi na niemerytoryczne i łamiące regulamin portalu wpisy, możliwość komentowania została zablokowana. Administrator

Ogłoszenie sponsorowane 

Źródło: dlapilota