Przejdź do treści
Źródło artykułu

Autobus wbił się w samolot Air India na lotnisku w Kalkucie

22 grudnia, na lotnisku w Kalkucie doszło do kolizji autobusu lotniskowego należącego do Jet Airways z samolotem ATR-42 Air India. Szczęśliwie w zdarzeniu, do którego doszło o 5.40 rano, nikt nie ucierpiał.

Według wstępnych ustaleń, kierowca zasnął prowadząc pojazd, powodując, że zjechał on z drogi serwisowej i wbił się w kadłub statku powietrznego po jego prawej stronie. Kierowca został natychmiast aresztowany i przesłuchany służby lotniskowe. Tłumaczył śledczym, że zasnął podczas jazdy, co było jedyną przyczyną kolizji.

Badający wypadek wykluczyli możliwość, żeby doprowadziła do niego ograniczona widoczność na lotnisku, bowiem tego dnia w Kalkucie nie stwierdzono mgły. Prawdopodobnie linie Jet Airways będą musiały liczyć się ze znacznym odszkodowaniem na rzecz Air India, które oświadczyły, że uszkodzony samolot miał tego dnia wykonać lot do Silchar. Incydent w Kalkucie wydarzył się kilka dni po tym, jak na lotnisku w Bombaju zginął technik Air India zassany przez pracujący silnik A319.
 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony